کلگی شارژر ttc 35
1399/01/05

این روز ها در هر خانه و یا محل کاری به علت افزایش استفاده از تکنولوژی ها از طریق اینترنت با موبایل یا تبلت حتما دوعدد موبایل یا تبلت وجود دارد که همزمان نیاز به شارژ داشته باشد. به همین علت شرکت های تولید کننده کلگی شارژر سعی می کنند به جای یک پورت مخصوص شارژ از دو پورت usb ، سه و یا بیشتر مخصوص شارژ در یک کلگی استفاده نمایند.

شرکت تسکو نیز کلگی های بسیاری از جمله مدل ttc 35 که از کلگی های پر طرفدار این شرکت است با این شرایط تولید کرده است. این شارژر با داشتن دو پورت usb هم برای گوشی های اندروید و هم برای گوشی های ios طراحی شده است.

 

شاید برایتان این سوال پیش آید که تفاوت شارژهای اندروید و آیفون در چیست؟ تفاوت شارژرهای  iosبا usb درمیزان جریان خروجی شارژر بود که جریان خروجی مورد نیاز گوشی های اندروید معمولا در گذشته و مدل های قدیمی تراندروید 1 آمپربوده است و جریان های مورد نیاز شارژ باتری گوشی های آیفون 2.1 آمپرمی باشد. ولی هم اکنون با یکسان سازی شارژرها، گوشی های جدید اندروید نیز با 2.1 آمپر شارژ می شوند.

از آن جایی که همزمان دو دستگاه با هم شارژ شوند یک اختلاف ولتاژی کمی پیش می آید که همان موجب افت جریان به مقدار اندک می گردد به همین علت جریان خروجی این شارژر 2.4 آمپر است تا در زمان استفاده تمام جریان مورد نیاز را تامین کند.

برای آنکه مطلع شوید گوشی هایتان نیاز به چند ولت اختلاف ولتاژ و چند آمپر جریان دارد برای گوشی هایی که باتری آنها قابل رویت است می توان از روی باتری گوشی از جریان و ولتاژمورد نیاز ورودی مطلع شد و برای گوشی هایی هم که باتری مخفی دارند از مشخصات گوشی در کاتالوگ ، یا در خود دستگاه و یا شارژر اصلی که بر روی آن قرار داده اند میزان جریان و ولتاژ خروجی را خواند.

روش دیگری هم برای آنکه بدانید شارژر مورد استفاده شما مناسب گوشیتان هست یا نه استفاده از نرم افزارهایی همچون Ampere است که میزان شارژ و جریان ورودی با هر شارژری را نمایش می دهد.

اگر از شارژر با جریان کم استفاده نمایید هیچ آسیبی به گوشی شما وارد نخواهد شد و فقط مدت زمان شارژ افزایش خواهد یافت ولی اگر از شارژر با جریان بیشتر از جریان مورد نیاز شارژ شود گوشی شما سریعتر شارژ می شود ولی در طولانی مدت به علت داغ شدن بیش از حد باتری در هنگام شارژ ممکن است باتری شما آسیب ببیند. به همین علت انتخاب شارژر مناسب بسیار اهمیت دارد.

مشخصات این شارژری که معرفی می شود بدین شرح است.حداکثر جریان خروجی 2.4 آمپر، ولتاژ خروجی 5 ولت، ابعاد آن مربعی شکل و 5.4x5.4x7.1 سانتی متر است. جنس رویه آن از پلاستیک ABS می باشد .

این شارژر به همراه کلگی که دارد یک کابل شارژ مخصوص گوشی های اندروید نیز درون آن قرار داده شده است.سایت اینترنتی توت کالا به علت داشتن نمایندگی شرکت تسکو با  مناسب ترین قیمت در بازار اقدام به فروش این محصول نموده است که امید است با استفاده از این محصول رضایتمندی لازم را از یک شارژر خوب کسب نمایید.