صدای شرشر شار شار در بهار زنجان
1399/58/06

 

آبشار شار شار در مسیر سد تهم –از بزرگترین سدهای زنجان جهت تامین آب شرب شهر و روستاهای اطراف است –  و درفاصله ی 5 کیلومتری از سد قرار دارد به عبارتی در فاصله 25 کیلومتری از شهر زنجان واقع شده است.

آبشار شار شار در دل صخره ها به جلوه گری می پردازد به خصوص در فصل بهار و تابستان که با سرسبزی اطراف آبشار زیبایی آنجا چندین برابر می شود.

این آبشار علاقه مندان به خود را بعد از یک ساعت پیاده روی در دل طبیعت ملاقات می کند و با حوضچه های کم عمق خود و یک آب تنی دلچسب به استقبال میهمانان خود می رود.

قطرات آب که در فضا نیز پراکنده می شود هوای بسیار مطلوبی را در اطراف خود بوجود می آورد. انسان با پر کردن ریه های خود از هوای تازه و پر از اکسیژنش،  نشاطی وصف ناپذیر می یابد که باید ثانیه به ثانیه آن را درخاطراتش ثبت کند تا با یادآوری آن انرژی دوباره گرفته و زندگی را با شیرینی هایش ادامه دهد.

البته این آبشار زیبا در فصل زمستان نیز با یخ زدن آب های خود جلوه های زیبایی را رقم میزند که هر بیننده ای را متوجه زیبایی های خالق خود می کند.

فقط برای آنکه این زیبایی ها به خاطراتی ماندگار برای شما مبدل گردد باید نکات ایمنی از جمله کفش مناسب که بر اثر خیس شدن سر نخورد ، به همراه داشتن لباس های اضافی و مناسب فصل، آرام قدم برداشتن در نزدیکی آبشار و ... را رعایت کنید تا با سلامتی کامل از مناظر لذت ببرید.