کتری قوری های مسی
1399/58/05


نوشیدن چای در دورهمی ها به خصوص در باغ و یا طبیعت دلچسب و خاطره انگیز است، به ویژه که همزمان از کتری قوری مسی با تمام و خواص و حس نوستالژی که دارد همراه شود.

کتری قوری مسی علاوه بر آنکه چون در قدیم بیشتر از ظروف مسی استفاده می شده است ما را به دوران کودکی و خاطرات شیرین آن زمان می برد، خواص بسیاری نیز نوشیدن چای در این ظروف دارد.

از خواص نوشیدن چای در کتری قوری مسی می توان به سریع جوشانده شدن آب به دلیل رسانش گرمایی بالا و یکنواخت پخش شدن حرارت بر روی کل سطح نام برد. علاوه بر آن از آن جا که مس موجب شادی و نشاط در بدن می شود کسالت و خستگی را از شما می زداید. نوشیدن چای از کتری قوری مسی موجب ترمیم سریعتر زخم ها می گردد. سموم بدن را دفع می کند و به دستگاه گوارش جهت هضم مواد غذایی بسیار کمک می کند.


فقط نکته ای که در استفاده از کتری و قوری مسی باید دقت شود قرار دادن شعله پخش کن زیر کتری قوری هست به خصوص در هنگان دم کردم چایی تا چای شما بر اثر حرارت نجوشد.
و نکته ی دیگر سفید کاری به موقع کتری قوری مسی است تا بر اثر خراش خوردگی های بسیار حجم یون مس وارد شده در آب بیشتر از حد مجاز نشود که هر چیزی بسیارش مضر خواهد بود.
 

کتری قوری هایی که می خواهم به شما معرفی کنم سه نوع است. کتری قوری توپی، کتری قوری دسته برنجی، کتری قوری چکشی
 

کتری قوری توپی
کتری قوری توپی که دقیقا به شکل توپ گرد و یکدست ساخته شده است به خاطر توپی بودن ظاهری شیرین و نوستالژی را فراهم کرده است. این کتری قوری که کتری آن قطر 12 سانتی متر، ارتفاع 14 سانتی متر و وزنی معادل 850 گرم دارد و قوری این کار قطر دهانه 9 سانتی متر و ارتفاع 11 سانتی متر با وزن 400 گرم می باشد.

کتری قوری دسته برنجی
این کتری قوری مسی که ظاهر جذاب و زیبایی دارد با دسته های برنجیش و دو رنگ شدن این ظروف جلوه ی ویژه ای به این ست داده است. در این ست کتری قوری برنجی نیز ابعاد کتری به این قرار است: قطر دهانه: 13 سانتی متر ارتفاع : 17 سانتیمتر، وزن : 650 گرم  و ظرفیت 2 لیترمی باشد. قوری این ست نیز قطر دهانه ی 7 سانتی متر ارتفاع: 13 سانتی متر، وزن 400 گرم و  دارای ظرفیت 1 لیتر می باشد.

کتری قوری چکشی
این کتری قوری که هر دو ظاهری کتری گونه دارند ولی به علت کوچکی آن از آن به عنوان قوری هم استفاده می شود بسیار با کیفیت و با ورقه های ضخیم مسی ساخته شده است و به همین دلیل می توان سالهای سال بدون هیچ گونه قعر شدگی همراه شما در سفرهایتان باشد. ظرفیت کتری بزرگ این ست 2 لیتر و ظرفیت قوری یا همان کتری کوچک 1 لیتر می باشد.
        

نکته ای هم که باید اشاره کنم نحوه ی قیمت گذاری کتری قوری هاست. کتری قوری را با توجه به ابعاد و وزن، حکاکی ، قلمزنی و یا چکش کاری ، طرح و مدل, برند قیمت های متفاوتی خواهد داشت و صرفا بر اساس وزن محاسبه نمی شود.

برای تهیه ی انواع کتری قوری مسی و نیز سماور های مختلف می توانید به سایت توت کالا مراجعه کنید و از مس های با کیفیت شهر زنجان دیدن نمائید.