فواید پخت غذا در ظروف مسی
1401/07/21

از زمان‌های بسیار قدیم پخت و پز و خوردن غذا در ظروف مسی مرسوم بوده و همواره تعداد زیادی از این نوع ظروف در خانه‌های مردم یافت میشد. بعد‌ها با ورود انواع دیگر ظروف اعم از ظرف‌های چینی، پلاستیکی و شیشه‌ای برای غذا خوردن و ظروف چدن و تفلون برای پخت و پز استفاده از ظرف‌های مسی به مرور کاهش یافت.

 امروزه خانواده‌ها بسیار کمتر از این ظروف استفاده می‌کنند، اما خوب است بدانید که بر خلاف ظروف چدن و تفلون که به مرور زمان به بدن شما آسیب می‌زنند و ذرات آن‌ها همراه غذا وارد بدن می‌شود، ظرف‌های مسی نه تنها مضر نیستند، بلکه فوایدی نیز برای شما دارند. در ادامه به برخی ویژگی‌ها و فواید این نوع ظروف می‌پردازیم.

ویژگی‌های ظروف مسی

فلز مس یکی از عناصری است که به طور طبیعی در بدن انسان یافت می‌شود و دریافت آن همراه با غذایی که می‌خوریم لازم است. مس همراه با آهن در روند تولید گلبول‌های قرمز ضروری است. از دیگر خواص مس این بوده که وجود آن برای حفظ سلامت بخش‌های دیگر بدن مانند استخوان‌ها، رگ‌ها، اعصاب و سیستم ایمنی بدن نیاز است.

عنصر مس را می‌توان از سبزیجاتی با برگ تیره مانند اسفناج، برخی غلات، سیب زمینی و برخی از میوه‌های خشک شده و صدف‌های خوراکی دریافت کرد. همچنین پخت و پز و خوردن غذا و نوشیدنی در ظرف‌های مسی نیز می‌تواند به شما در دریافت مس مورد نیاز بدن کمک کند.

البته باید توجه داشته باشید که مس در مقادیر زیاد به صورت فلزی برای بدن سمی خواهد بود، اما نگران نباشید؛ زیرا ظرف‌های مسی آسیبی به شما نخواهند زد. ظرف مس به دلیل رسانای گرما بودن فلز مس حرارت شعله گاز را به خوبی به محتویات ظرف منتقل می‌کند و حرارت را در سطح ظرف نیز پخش می‌کند و باعث می‌شود که حرارت تنها در محل شعله متمرکز نشود.