با باز آموزی بلدهای محلی به پیشواز مهمانان تابستان زنجان می رویم
1399/43/28

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: بیش از 50 نفر از بلدهای محلی که در استان زنجان فعال هستند با گذراندن دوره توانمندسازی تحت بازآموزی قرار می گیرند.

امیر ارجمند  افزود: به دلیل وجود جاذبه های بومی محلی و طبیعی در استان زنجان، بلدهای محلی فعال استان با گذراندن دوره توانمندسازی تحت عنوان بازآموزی به پیشواز تابستان و میهمانان طبیعت زیبا و بکر استان زنجان می روند.

وی بیان کرد: شهروندان استان بالاخص علاقمندان به عنوان بلد محلی در سال 2020 با حداقل مدرک دیپلم می توانند با مراجعه به معاونت گردشگری مستقر در خیابان زینبیه دراین دوره ها ثبت نام و شرکت نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان افزود: افراد بومی و بلدهای محلی نقش مهمی در معرفی ورونق گردشگری روستایی دارند و همکاری آنها با راهنمایان وهمراهی با تورهای طبیعت گردی وبومگردی می تواند تاثیر بسزایی در معرفی تاریخی، طبیعت، سنت ها و آداب و رسوم محلی در مناطق روستایی داشته باشد باید برای رونق گردشگری به اصالت ها توجه کرد و در واقع خالص بودن جاذبه های طبیعی، فرهنگی، تاریخی و مردمی سرمایه اصلی است.بی شک توانمندی علمی و عملی هر یک از این افراد به روند آشنایی گردشگران با تاریخ، طبیعت، سنت‌ ها و آداب ‌و رسوم محلی در مناطق روستایی و فراهم آوردن فرصت بازدید از جاذبه ‌های گردشگری این مناطق کمک شایانی خواهد کرد که به رشد و توسعه گردشگری روستایی منجر می ‌شود.

ارجمند با تاکید بر وجود پتانسیل طبیعت گردی در استان خاطر نشان کرد: فراهم آوردن فرصت معرفی و بازدید از جاذبه های طبیعی و بکر مناطق مختلف استان کمک شایانی به رشد و توسعه گردشگری روستایی خواهد کرد.

 منبع: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان


برچسب ها
بلدهای محلی فعال دوره توانمندسازی تحت بازآموزی جاذبه های بومی محلی طبیعی پیشواز تابستان میهمانان طبیعت علاقمندان خیابان زینبیه ثبت نام معرفی رونق گردشگری روستایی تورهای طبیعت گردی بومگردی سنت آداب و رسوم بازدید

مطالب مرتبط