آشنایی با ساختار داخلی و اجزای پاور بانک
1399/25/01

بسته به طراحی و مدل پاور بانک ها ممکن است پورت هایی نیز بر روی پاور بانک ها تعبیه شده باشد که از امکانات اضافی آن به حساب می آیند.

 هم‌چنین، در تعدادی از پاور بانک‌ها درگاه لایتنینگ تعبیه شده است و این موضوع به معنای قیمت بالاتر آن‌ خواهد بود.
توجه داشته باشید که درگاه اضافی بر روی جریان خروجی پاور بانک تاثیرگذار است. برای مثال، زمانی‌که یک پاور بانک با دو درگاه 2 آمپری انتخاب می‌کنید؛ جریان خروجی در صورت اتصال یک دستگاه به دو آمپر می‌رسد و در صورت استفاده از دو درگاه، ممکن است جریان خروجی به هر دستگاه به 1.5 آمپر محدود شود.

 

 البته پاور بانک‌هایی نیز وجود دارد که مجموع جریان خروجی از آن‌ها به 4 آمپر می‌رسد اما قیمت بسیار بالایی خواهند داشت.

فراموش نکنید جریان ورودی برای گوشی موبایل شما بسیار پر اهمیت تر از ظرفیت پاور بانک انتخابی تان است چرا که اکثر گوشی های قدیمی دارای جریان وروی 1 میلی آمپر و گوشی های جدید تا 2.1 میلی آمپر ارتقا یافته اند.

 بنابراین حتما قبل از خرید پاور بانک نگاهی به شارژر و مشخصات گوشی خود بیندازید، عدم سازگاری پورت خروجی پاور بانک با آمپر قابل دریافت گوشی به این صورت است که گوشی موبایل شما شارژ می شود اما به مرور زمان صدمه می بیند.

 بطور مثال شارژر تلفن همراه خروجی 1 آمپری دارد، پس باید کابل شارژ را به پورتی از پاور بانک وصل کنید که خروجی آن 1 آمپر است البته این بدین معنا نیست که اگر به خروجی 2 آمپری پاور بانک وصل کنید باتری گوشیتان خراب میشود، وصل کردن به پورتی که آمپر بالایی دارد باعث میشود گوشیتان سریعتر شارژ شود اما در دراز مدت باتری گوشی کارایی خود را از دست میدهد.

ظرفیت های اسمی و واقعی که در پاور بانک ها زیاد شنیده می شوند در خصوص میزان ظرفیت نام گذاری شده و میزان ظرفیت قابل استفاده واقعی پاور بانک می باشد.

ظرفیت پاور بانک همان توانایی ذخیره سازی انرژی الکتریکی در واحد اندازه گیری میلی آمپر بر ساعت می باشد.

بنابر این اگر یک پاور بانک با ظرفیت معمولی داشته باشید جهت یک بار شارژ گوشی موبایل کافی است اما برای شارژ دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگ تر مثل تبلت ها ممکن است لازم باشد چندین بار نیاز به شارژ پیدا کنید.

 برای مثال یک پاور بانک 10 هزار میلی آمپر دارای 10 هزار میلی آمپر ظرفیت اسمی است که از آن 8 هزار میلی آمپر ظرفیت واقعی قابل استفاده پاور بانک می باشد. البته این یک اشکال نبوده و برای تمامی باتری ها همیشه یک مقدار از فضای باتری خالی در نظر گرفته می شود تا طول عمر باتری بیشتر باشد و صدمه نبیند.

مهم ترین بخش یک پاور بانک باتری داخلی آن است که از لحاظ کیفیت، کارایی و طول عمر از رتبه خوبی برخوردار باشد که پاور بانک های سایت توت کالا این کیفیت را تضمین کرده و به فکر طول عمر موبایل شما است.


برچسب ها
ساختار داخلی پاور بانک اجزا پاور بانک مینی سوکت یو اس بی پورت ورودی شارژ الکتریکی درگاه لایتنینگ قیمت پاور بانک جریان خروجی گوشی های قدیمی عدم سازگاری کارایی ذخیره سازی کارایی طول عمرباتری