حمایت از تولید کنندگان گیوه استان زنجان
1399/41/07

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان  زنجان از شروع به کار تعاونی تولیدکنندگان گیوه زنجان (روستای اند آباد) و افزایش اشتغال موجود و تهیه و توزیع مواد اولیه تولیدکنندگان گیوه و فروش محصولات آنان خبر داد.  

امیر ارجمند افزود: در راستای شروع به کار تعاونی تولیدکنندگان گیوه زنجان، رایزنی هایی با صندوق کارآفرینی امید در جهت اعطای تسهیلات به تعاونی و کارآفرینان تولیدکننده گیوه در چارچوب ضوابط و مقررات صورت گرفت که از فعالیت تولیدکنندگان  این هنر در قالب شرکت های تعاونی حمایت خواهد شد.

وی اظهار داشت : با علاقه و انگيزه به احياي گيوه بافي و با ارائه تسهیلات کم بهره، زمینه اشتغال‌زایی 120 نفر در بخش صنایع دستی فراهم می شود و با كمك به بازاريابي صنايع دستي از سوي صندوق كارآفريني اميد، كارآفرينان اين حوزه تقويت مي شوند و اداره کل  میراث فرهنگی  زنجان در قالب حمایت از فروش محصولات صنایع دستی، به بازاریابی این محصولات کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است گیوه بافی به عنوان یکی از هنرهای دستی مردم زنجان با قدمت یک هزار و 500 ساله مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

 برای توسعه اشتغال، صندوق کارآفرینی امید توانسته با تخصیص تسهیلات به متقاضیان اشتغال در شهرستان های مختلف استان گام های ارزشمندی بردارد و اميدواريم با تعامل اين صندوق، زمينه رونق هرچه بيشتر صنايع دستي در زنجان فراهم شود.

چاقو، ملیله، فرش بیدگینه، مسگری ، چاروق دوزی، جاجیم، گیوه بافی از اصلی ترین صنایع دستی استان زنجان به شمارمی روند.


برچسب ها
حمایت از تولید کنندگان گیوه زنجان تعاونی تولیدکنندگان گیوه روستای اند آباد صندوق کارآفرینی امید گيوه بافي تسهیلات کم بهره بازاريابي صنايع دستي هنرهای دستی مردم زنجان گردشگران داخلی و خارجی فرش بیدگینه چاروق دوزی چاروق زنجان

مطالب مرتبط