انتخاب چاقوی آشپزخانه مناسب
1399/52/28

اگر آشپزی کردن را دوست دارید پس حتما آگاهید که بدون وجود یک چاقوی خوب آشپزخانه کامل نیست.

 با وجود چاقوهای برنده و تیز و قادرید از آشپزی کردن لذت ببرید و آن را به یک تفریح تبدیل نمایید؛ زیرا با کاربرد چاقوهای تیز و برنده به آسانی خواهید توانست مواد را جهت آشپزی و غذای مورد نظر خرد و ریز نمایید.

 راه های تهیه این وسیله بسیار متنوع می باشد ولی اگر می خواهید چاقو را آنلاین تهیه نمایید، باید به یک سری موارد توجه نمایید تا از خریدتان اطمینان حاصل نمایید.

 مورد اولی در موقع تهیه چاقو، این می باشد که حتما جنس تیغه چاقو را در نظر بگیرید. در موقع تهیه ی اینترنتی چاقو باید دقت نمایید که تیغه چاقو باید از جنس فلز یا استیل محکم و با دوام باشد.

 در حقیقت عالی ترین و ایده آل ترین جنس چاقو، استیل می باشد. چاقوهای سرامیکی اغلب تیز نمی باشند و به راحتی می شکنند. در موقع تهیه ی چاقو باید یادتان باشد که تیغه‌های چاقو محکم و بادوام باشد.

 مورد دوم در مورد تهیه چاقو این می باشد که پیش از تهیه چاقو را به دست بگیرید و مطمئن شوید که خوش دست است یا خیر. هر کدام از افراد با دست گرفتن چاقو دارای احساسات گوناگونی می باشند. چاقوها با توجه به نوع جنس، وزن و غیره دارای طراحی و ساختار گوناگونی می باشند و امکان دارد کار با برخی از آنها راحت نباشد. اینکه چاقو خوش دست باشد به معنی آسان شدن کار با چاقو می باشد، پس باید چاقویی تهیه نمایید احساس راحتی با آن دارید، زیرا این وسیله استفاده ی زیادی دارد و اگر با آن راحت نباشید برایتان خسته کننده می باشد.

وزن چاقو: موقع تهیه چاقو باید وزن چاقو را مد نظر داشته باشید؛ زیرا بی شک وزن چاقو هم کاربرد آن موثر خواهد بود. چاقوهای کم وزن جهت برش‌ دادن های سرعتی و ریز و چاقوهای سنگین برای برش‌های درشت و سبزیجات ایده آل هستند. سرویس های چاقو را باید با توجه به توان خود برگزید تا کار با آن راحت و آسان باشد.

تعادل چاقو: موردی دیگر که باید موقع تهیه ی چاقو مد نظر داشت این می باشد که باید به تعادل دقت نمایید. چاقوی مرغوب چاقویی می باشد که دو بخش تیغه و دسته دارای یک وزن باشند. چاقوی متعادل سرعت و ظرافت در انجام کار را بیشتر می نمادید و سبب به وجود آمدن فشار کمتری به دست خواهد شد. برای اینکه تعادل چاقوی آشپزی را تشخیص دهید در بخش جاانگشتی انگشتان خود را میان بخش آخر تیغه و اول دسته چاقو بگذارید و آن را به شکل افقی به طرف پایین  نگه دارید، اگر از انگشتان شما نیفتاد پس چاقو مرغوب و متعادل می باشد.