آغاز به کار سامانه ثبت نام تسهیلات مشاغل متاثر از کرونا (کارا)
1399/57/29

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، از پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به مشاغل و کسب و کار‌های آسیب دیده خبرداد.

امیر ارجمند گفت: از 13 رشته شغلی دریافت تسهیلات بابت شیوع ویروس کرونا 3 رشته به صورت اختصاصی مربوط به مشاغل حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می ­باشد.

او افزود: این 3 رشته شغلی شامل: مراکز مربوط به گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی و مراکز تولید توزیع و فروش صنایع دستی می­ باشد.

وی بیان کرد : صاحبان کسب و کارها در این رسته ­های شغلی می ­توانند با مراجعه به سامانه Kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام و درخواست تسهیلات خود به صورت الکترونیکی اقدام نمایند. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان درباره شرایط پرداخت این تسهیلات گفت: کارگاه هایی که دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند و در سال گذشته فعال بوده و هنوز هم فعال هستند، به شرط اینکه کارگران این واحدها از بیمه بیکاری استفاده نکرده و کارفرمایان آنها نیز نیروهای خود را در سال جاری تعدیل نکرده باشند و علاوه بر این کارگران این واحد ها دارای قرارداد برای سال 99 باشند، با پرداخت تسهیلات دوره کرونا مورد حمایت قرار  می گیرند.

ارجمند خاطر نشان کرد: «به ازای هر کارگر شاغل،12 میلیون تومان به هر کارگاه پرداخت می شود و چنانچه  نوع شغل به گونه‌ای باشد که بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا کارگاه  تعطیل شده باشد،  این مبلغ به از ای هر کارگر 16 میلیون تومان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: دوره بازپرداخت این تسهیلات پس از یک دوره تنفس از مهرماه سال جاری و به مدت دو سال است.

منبع: سایت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان