ارائه طرح سرمایه گذاران برای بومی سازی صنایع دستی زنجان
1399/50/09

استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان معبر است ،گفت: سرمایه گذاران برای بومی سازی صنایع دستی استان برنامه و طرح ارائه داده و برای جذابیت صنایع دستی تلاش کنند.

فتح الله حقیقی افزود: با شیوع کرونا سفرها هم کاهش یافته و نتوانستیم برنامه‌ها را به خوبی عملیاتی کنیم چرا که برای تبدیل استان از معبر به مقصد برنامه‌های خوبی تهیه شده بود.

وی با اشاره به اینکه غار کتله خور زنجان از جاهای دیدنی زنجان است، اظهار کرد: برخی از جاذبه های گردشگری استان مثل غار کتله خور شرایط مناسبی در مسیر ورودی ندارند که چنین موضوعی نیازمند توجه و رفع کاستی ها است.

استاندار زنجان،تاکید کرد: نبود راه مناسب و نداشتن جذابیت مناسب این موزه دل هر مسافر و گردشگری را خراب می‌کند.

وی افزود: باید مکان‌های گردشگری زنجان جذابیت لازم برای جذب گردشگر را داشته باشد و مسافر بتواند چند روزی را در استان اقامت کند و این مهم در اشتغال و اقتصاد استان هم موثر است.

استاندار زنجان، تصریح کرد: با وصل پارک و جاده به غار کتله خور یک فاصله اقتصادی خوبی را در این منطقه ایجاد کرده که بسیار هم برای توسعه اقتصادی موثر خواهد بود.

حقیقی بربومی سازی صنایع دستی استان تاکید کرد و گفت: برای جذب تسهیلات، فعالان بخش های مختلف از جمله صنایع دستی، طرح های عملیاتی خود را آماده کنند.

وی با بیان اینکه باید صنایع دستی استان به خوبی تبلیغات شود، افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی برای بومی سازی صنایع دستی استان زنجان برنامه و طرح ارائه بدهند و برای جذابیت صنایع دستی همه تلاش کنند.

حقیقی افزود: زنجان به عنوان شهر ملیله جهان معروف شده و از این فرصت برای توسعه اقتصادی و معرفی آن استفاده شده است.

وی برلزوم تقویت صادرات صنایع دستی استان تاکید کردو افزود: باید تمهیدات لازم برای تقویت این مهم در دستور کار قرار گیرد.


برچسب ها
سرمایه گذاران برای بومی سازی صنایع دستی زنجان جذابیت صنایع دستی غار کتله خور زنجان جاهای دیدنی زنجان توسعه اقتصادی شهر ملیله جهان صادرات صنایع دستی

مطالب مرتبط