کلید خوردن صادرات ملیله زنجان به عمان
1399/56/21

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان  از امضاء تفاهم نامه بین شرکت تجاری سازی فناوری و تعاملات آفتاب و اداره کل میراث فرهنگی زنجان  برای حمایت از صنایع دستی خبر داد.

امیرارجمند اظهار کرد: به منظور ايجاد و گسترش صادرات مدیریت شده محصولات صنایع دستی و فناوریهای مرتبط با این هنر ماندگار با محوریت ملیله زنجان و نیز معرفی زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله طرفین این تفاهم نامه توافق کردند تا با همکاری یکدیگر  و با استفاده از توانمندیهای بخش خصوصی و دولتی، اولین مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان را  ایجاد نمایند.

او افزود: همکاری در ایجاد مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان به منظور نمایش، فروش، معرفی و جذب سرمایه گذار،ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان، برگزاری مراسم جشنواره بین المللی سالانه ملیله زنجان با انتخاب و معرفی ملیله برتر سال، برگزاری سمینار و کارگاه علمی و تخصصی بین المللی ملیله، برنامه ریزی برای پذیرش هیات های تجاری از عمان و اعزام به ایران – زنجان، ایجاد دفتر جذب گردشگر از عمان به ایران – زنجان، برنامه ریزی برای استقرار باجه بانک گردشگری در مکان مرکز برای محصولات صنایع دستی که در این تفاهمنامه  ذکر شده است .

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: این تفاهم نامه منجر به حمایت‌های بیشتر از صنایع دستی استان، هنرمندان این حوزه و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان می شود و به معرفی هرچه بیشتر صنایع دستی کمک می‌کند.

ارجمند با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «جهش تولید» گفت: صنایع دستی، ایرانی‌ترین کالای تولیدی است و حمایت از صنایع دستی در سال جهش تولید بیش از پیش اهمیت می‌یابد.

منبع: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان