کلید خوردن صادرات ملیله زنجان به عمان
1399/56/21

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان  از امضاء تفاهم نامه بین شرکت تجاری سازی فناوری و تعاملات آفتاب و اداره کل میراث فرهنگی زنجان  برای حمایت از صنایع دستی خبر داد.

امیرارجمند اظهار کرد: به منظور ايجاد و گسترش صادرات مدیریت شده محصولات صنایع دستی و فناوریهای مرتبط با این هنر ماندگار با محوریت ملیله زنجان و نیز معرفی زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله طرفین این تفاهم نامه توافق کردند تا با همکاری یکدیگر  و با استفاده از توانمندیهای بخش خصوصی و دولتی، اولین مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان را  ایجاد نمایند.

او افزود: همکاری در ایجاد مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان به منظور نمایش، فروش، معرفی و جذب سرمایه گذار،ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان، برگزاری مراسم جشنواره بین المللی سالانه ملیله زنجان با انتخاب و معرفی ملیله برتر سال، برگزاری سمینار و کارگاه علمی و تخصصی بین المللی ملیله، برنامه ریزی برای پذیرش هیات های تجاری از عمان و اعزام به ایران – زنجان، ایجاد دفتر جذب گردشگر از عمان به ایران – زنجان، برنامه ریزی برای استقرار باجه بانک گردشگری در مکان مرکز برای محصولات صنایع دستی که در این تفاهمنامه  ذکر شده است .

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: این تفاهم نامه منجر به حمایت‌های بیشتر از صنایع دستی استان، هنرمندان این حوزه و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان می شود و به معرفی هرچه بیشتر صنایع دستی کمک می‌کند.

ارجمند با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «جهش تولید» گفت: صنایع دستی، ایرانی‌ترین کالای تولیدی است و حمایت از صنایع دستی در سال جهش تولید بیش از پیش اهمیت می‌یابد.

منبع: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان


برچسب ها
صادرات ملیله زنجان امضاء تفاهم نامه حمایت از صنایع دستی ايجاد و گسترش صادرات محصولات صنایع دستی شهر جهانی ملیله معرفی و جذب سرمایه گذار ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات صنایع دستی جشنواره بین المللی ملیله برتر سال دفتر جذب گردشگر سال جهش تولید کالای تولیدی صنایع دستی گسترش صادرات صادرات صنایع دستی

مطالب مرتبط