لغو تورهای گردشگری در زنجان به دلیل شیوع دوباره کرونا
1399/28/10

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از لغو تورهای گردشگری در استان خبر داد.

امیرارجمند گفت: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به دستور استاندار زنجان، مسئولیت کمیته نظارت بر اماکن ورزشی و اقامتی ستاد پیشگیری از کرونا به عهده اداره کل میراث فرهنگی زنجان است، از ابتدای تشکیل ستاد استانی مقابله با کرونا از اسفند سال 98 تاکنون دو هزار و 300 فقره بازدید از اماکن و تأسیسات گردشگری، سیاحتی و زیارتی، سالن‌های ورزشی و.... انجام‌ شده است.

ارجمند افزود: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا و به‌منظور رعایت حقوق شهروندان،گردشگران و جلوگیری از شیوع این ویروس تا اطلاع ثانوی تورهای گردشگری در سطح استان لغو شد.

وی با اشاره به اینکه در صورت بروز هر گونه تخلف در این خصوص نسبت به برخورد جدی با متخلفان اقدام خواهد شد ،بیان داشت: رعایت نکردن پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک در مکانهای پر تجمع می تواند وضعیت بیماری در این استان را تشدید کند و به این علت برگزاری تورهای گردشگری و طبیعت گردی در زنجان لغو شد.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان ، یکی از بهترین راه های مقابله با ویروس کرونا را توجه ویژه به بهداشت فردی، پرهیز از سفرهای غیرضروری به زنجان  و اطلاع از اینکه بیماری در چه مناطقی شیوع یافته عنوان کرد.

منبع: سایت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی زنجان