اعطای یک میلیارد ریال تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی صنایع دستی زنجان
1399/49/21

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از اعطای یک میلیارد ریال تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی در این استان خبر داد.

امیرارجمند افزود: در راستای همکاری و مساعدت با هنرمندان فعال حوزه صنایع دستی در زمینه مشاغل خانگی و طرح های پشتیبان، پس از هم اندیشی، تعامل و جلسات مکرر با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید از اعتبارات سال گذشته یک میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره باقی مانده بود که به صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی پرداخت می شود.

او اظهار کرد: در سال گذشته، 129طرح مشاغل خانگی با تأیید کارگروه اشتغال استان موفق به دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به مبلغ 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه مشاغل خانگی از بانک‌های عامل شده‌اند.

ارجمند افزود: اشتغالزايي ايجاد شده از محل پرداخت تسهيلات به 289 نفر در قالب 150طرح صنايع دستي،129 فقره مجوزهای مشاغل خانگي صادر شده مستقل و 10فقره مجوزهاي مشاغل خانگي صادر شده پشتيبان در سال 98 می باشد. شمار صنعتگران دارای بیمه در استان زنجان به 1138 نفر رسیده است.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی زنجان خاطرنشان کرد: در سال گذشته،  در مجموع بیش از 61میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی استان پرداخت شد.