فعالیت۳ شرکت تعاونی صنایع دستی با محوریت بانوان در استان زنجان
1399/16/30

مديركل ميراث فرهنگي، صنایع‌دستی و گردشگري استان زنجان از  فعالیت ۳ شرکت تعاونی صنایع دستی با محوریت بانوان در استان زنجان خبرداد.

امیر ارجمند با بیان اینکه 120 نفر از بانوان استان در قالب شرکت های تعاونی فعالیت می کنند،افزود: سیاست های خوبی برای رشد مشارکت زنان استان زنجان  در بازار کار اتفاق افتاده که اصلی ترین آن هدایت جامعه زنان به سمت حضور در تشکل ها و تعاونی ها است.

وی بیان کرد:بخش تعاون در همه فرایندهای تولید، توزیع و مصرف فعالیت شفافی دارد و می‌تواند بستر لازم را برای حمایت موثر از رونق تولید و مصرف کنندگان فراهم کند.

مديركل ميراث فرهنگي، صنایع‌دستی و گردشگري استان گفت:شرکت تعاونی مینای ترنج با 50 نفر تعداد اعضای فعال در شهرستان زنجان، شرکت تعاونی صنایع دستی با 30 نفر تعداد اعضای فعال در شهرستان زنجان و شرکت تعاونی گلیم ماندگار سجاس با 40 نفر تعداد اعضای فعال در شهرستان خدابنده با محوریت زنان فعالیت می کنند.

ارجمند افزود: فضای مناسب کسب و کار در ایران علیرغم تبلیغات سوء تحریم کننده ها باعث شده تا بانوان به دنبال علائق و توانمندی های خود در کلیه مشاغل بپردازند و این در بخش تشکل های تعاونی به خوبی نمایان است.

وی اظهار داشت: زنان توانستند در حوزه تولید، در خانه به عنوان مشاغل خانگی و در کارگاه تاثیر داشته باشند؛به دلیل ظرافت هایی که در صنایع دستی وجود دارد، زنان می توانند بسیار هم موفق هستند.

مديركل ميراث فرهنگي، صنایع‌دستی و گردشگري استان خاطرنشان کرد: ایجاد تعاونی ها به منظور حذف واسطه ها است و زنجیره تولیدی بین تعاونی ها باید ایجاد شود تاعرضه محصولات به صورت مستقیم از تولیدکننده به دست مصرف کننده برسد.

وی بیان کرد: به طور قطع اگر این موانع برطرف می شد؛ تعاونی ها می توانستند در حوزه کسب و کارها و رونق تولید بسیار تاثیرگذار باشند.

 منبع: سایت ميراث فرهنگي، صنایع‌دستی و گردشگري استان زنجان