تهیه مستند جاذبه‌های گردشگری استان زنجان از شبکه چهار
1399/18/31

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: مستندی از جاذبه‌های گردشگری استان توسط شبکه چهار در حال ساخت است.

امیر ارجمند با اشاره به اینکه معرفی جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و اقلیمی استان از طریق رسانه‌های جمعی، حرکتی مهم و حیاتی است که می‌تواند در جذب هرچه بیشتر گردشگران استان مؤثر باشد، بیان کرد: در همین راستا اداره کل میراث فرهنگی استان از هیچ تلاشی برای همکاری با گروه‌های هنری مستندساز دریغ نمی‌کند.

وی افزود: مستند گنبد سلطانيه، بازار تاريخي زنجان، موزه ذوالفقاری، موزه رختشويخانه، غار کتله خور و کلیه آثار صنایع دستی تهیه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآور شد:  در صورتی که بتوانیم در این حوزه گام‌های جدی و اساسی برداریم و به ویژه از ظرفیت رسانه به این منظور بهره برداری مناسبی داشته باشیم، می توانیم استان زنجان را به مقصد دائمی سفر تبدیل کنیم.

ارجمند گفت: در چند سال اخیر این رویکرد در اداره کل شکل گرفته و تابه‌حال چندین برنامه مستند گزارشی در استان ساخته شده که همین مهم یکی از عوامل رشد مطلوب جذب گردشگران در هر سال است.

وی ساخت چنین مستندهایی را برای معرفی و تبلیغ هر چه بیشتر در سطح ملی و جهانی دانست و خاطرنشان کرد:‌ معرفی شایسته این ظرفیت‌ها توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و رونق صنعت گردشگری را در این استان به دنبال خواهد داشت.

منبع: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان