تهیه مستند جاذبه‌های گردشگری استان زنجان از شبکه چهار
1399/18/31

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: مستندی از جاذبه‌های گردشگری استان توسط شبکه چهار در حال ساخت است.

امیر ارجمند با اشاره به اینکه معرفی جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و اقلیمی استان از طریق رسانه‌های جمعی، حرکتی مهم و حیاتی است که می‌تواند در جذب هرچه بیشتر گردشگران استان مؤثر باشد، بیان کرد: در همین راستا اداره کل میراث فرهنگی استان از هیچ تلاشی برای همکاری با گروه‌های هنری مستندساز دریغ نمی‌کند.

وی افزود: مستند گنبد سلطانيه، بازار تاريخي زنجان، موزه ذوالفقاری، موزه رختشويخانه، غار کتله خور و کلیه آثار صنایع دستی تهیه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یادآور شد:  در صورتی که بتوانیم در این حوزه گام‌های جدی و اساسی برداریم و به ویژه از ظرفیت رسانه به این منظور بهره برداری مناسبی داشته باشیم، می توانیم استان زنجان را به مقصد دائمی سفر تبدیل کنیم.

ارجمند گفت: در چند سال اخیر این رویکرد در اداره کل شکل گرفته و تابه‌حال چندین برنامه مستند گزارشی در استان ساخته شده که همین مهم یکی از عوامل رشد مطلوب جذب گردشگران در هر سال است.

وی ساخت چنین مستندهایی را برای معرفی و تبلیغ هر چه بیشتر در سطح ملی و جهانی دانست و خاطرنشان کرد:‌ معرفی شایسته این ظرفیت‌ها توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و رونق صنعت گردشگری را در این استان به دنبال خواهد داشت.

منبع: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان


برچسب ها
جاذبه‌های تاریخی جذب گردشگران گروه‌های هنری مستندساز مستند گنبد سلطانيه بازار تاريخي زنجان موزه ذوالفقاری موزه رختشويخانه غار کتله خو توسعه سرمایه‌گذاری‌ رونق صنعت گردشگری