نمایش آثار تاریخی معدن چهره آباد در نمایشگاه آلمان
1399/03/01

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: 200 اثر کشف شده  از مجموعه معدن چهره آباد در نمایشگاه آلمان در اواخر مهرماه با هدف تحکیم همکاری‌های فرهنگی و پژوهشی میان اداره کل میراث فرهنگی زنجان، پژوهشگاه میراث فرهنگی و دانشگاه بوخوم آلمان  به نمایش گذاشته خواهند شد.

امیر ارجمند با اشاره به اینکه این آثار سال گذشته به آلمان ارسال شده بود، افزود: در این نمایشگاه بخشی از این آثار متعلق به آثار موجود در موزه ذوالفقاری زنجان و بخشی دیگر آثار موجود کشف شده از معدن چهره آباد زنجان در موزه ملی ایران است که در نمایشگاهی زیر نظر دانشگاه بوخوم آلمان  به نمایش گذاشته خواهد شد.

او در زمینه علاقه طرف آلمانی در زمینه ایجاد همکاری های دو جانبه یادآور شد: کار تحقیقات توسط متخصصان ایرانی با مشارکت و همکاری هیئت آلمانی در حوزه‌های باستان‌شناسی، مطالعات محیطی(چشم‌انداز باستان‌شناسی منطقه)، ژئومورفولوژی، گیاه‌شناسی و جانورشناسی در فصل های مختلف کاوش با اعتبار دانشگاه آلمان انجام می‌شود.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: پژوهشگران آلمانی همیشه آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن تجارب خود و ایجاد زمینه های همکاری مشترک اعلام کرده است.

ارجمند تاکید کرد: با برپایی این نمایشگاه  تلاش می شود تا پنجره جدیدی رو به جهانیان به سوی ایران باز کند و ایران را از منظر تاریخ و فرهنگ و در مجموع میراث فرهنگی معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت در جذب گردشگران خارجی به ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک فرهنگی در عرصه بین‌الملل تأثیرگذار خواهد بود.

منبع: سایت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان