تشدید نظارت بر مراکز گردشگری زنجان در ایام کرونایی
1399/53/08

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی زنجان گفت: با توجه به فعالیت 317 واحد تأسیسات گردشگری در استان نظارت بر تأسیسات گردشگری زنجان تشدید می‌شود.

امیر ارجمند افزود: 652 مورد تشدید نظارت بر تاسیسات و مراکز گردشگری، 21 مورد ایجاد امکان بازدید مجازی از جاذبه های شاخص استان،3 مورد تعطیلی موزه های استان همزمان با موج دوم شیوع کرونا، 300 مورد رسیدگی به شکایات ناشی از کنسلی تور های گردشگری از ابتدای سال،61 دفتر ابلاغ عدم اجرای تور به به مقصد استان  توسط دفاتر خدمات مسافرتی و ابلاغ پروتکل های بهداشتی اعلام شده از وزارت خانه و دانشگاه علوم پزشکی استان به کلیه تاسیسات از اقدامات شاخص کمیته اماکن گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد مبارزه با کرونا از تیرماه تاکنون اتفاق افتاده است.

وی ابراز داشت: هدف از این نظارت‌های مشارکتی استان ارائه خدمات مطلوب و بدون ایراد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مسافران و گردشگران تابستانی است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی زنجان گفت: با توجه به‌ضرورت اعتمادسازی دوباره در میان اذهان عمومی مبنی بر ارائه خدمات ایمن به گردشگران از سوی اجزا و مؤلفه‌های گوناگون، زنجیره تأمین خدمات گردشگری، با ارسال پروتکل‌ها و چک لیست‌های نظارتی به تمامی ادارات کل استانی به ‌منظور نظارت دقیق بر اجرای مؤثر پروتکل‌های بهداشتی در تأسیسات گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.

ارجمند خاطرنشان کرد: تمامی واحدهای خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران در همه ابعاد اعم از اسکان، رفاه، خدمات بهداشتی و درمان، خدمات پذیرایی وخدمات رفاهی و سرگرمی مورد نظارت و بازرسی قرار می‌گیرند.

منبع: سایت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان