سرویس دیزی پز مسی زنجان
1399/37/15

یکی از خاطرات شیرین کودکی ما، طعم لذیذ غذای خانه مادربزرگ در سرویس دیزی پز مسی زنجان است.

 در آن دوران که هنوز صنعت و تکنولوژی به این اندازه پیشرفت نکرده بود، تمام ظروف مورد استفاده ی خانه از جنس مس زنجان بود و به همین علت طعم غدا هنوز در کنج ذهن ما باقی مانده است.

 اما در سال های اخیر، بسیاری از پزشکان استفاده از ظروف مسی را به دلیل تاثیر فلز مس بر بدن توصیه می کنند به همین دلیل بار دیگر، انواع ظروف مسی، به سبک لوکس و مدرن، به زندگی و آشپزخانه های ما برگشتند.

در همین راستا هنرمندان خوش ذوق زنجانی با بکارگیری هنر خود، محصولات مسی جدیدی را تولید کرده و در اختیار ما قرار داده اند.

چطور برای اولین بار از سرویس دیزی پز مسی استفاده کنیم؟

برای استفاده اولین بار از دیزی پز مسی، داخل دیزی پز مقداری شیر بریزید ( به مقداری که دیزی پز نسوزد ) و پس از جوشیدن شیر، تمامی قسمت های داخل دیزی پز را با شیر بشویید و در آخر شیر را دور ریخته و از دیزی پز استفاده کنید. به این روش، عمر قلع داخل دیزی پز افزایش یافته و ضد عفونی می شود.

کی سرویس دیزی پز مسی را قلع کاری کنیم؟

زمانی که قلع داخل دیزی پز مسی از بین رفت و رنگ مس دیزی پز مشخص شد.

برای اینکه سرویس دیزی پز مسی زود سیاه نشوند چه کنیم؟

 برای این کار، بعد از هر بار پخت غذا داخل دیزی پز مسی، غذای آن را به ظرف دیگری انتقال داده و بعد از شستن، دیزی پز را با یک دستمال خشک کنید. این روش از به وجود آمدن لک های سیاه بر روی دیزی پز جلوگیری می کند.

برای اینکه قلع داخل ظروف مسی زود از بین نرود چه کنیم؟

برای اینکه مدت زمان بیشتری از ظروف مسی استفاده کنید، زمان پخت غذا از شعله پخش کن استفاده و حرارت را با شعله کم تنظیم کنید.

خواص و فواید پخت و پز در دیزی پز مسی کدامند؟

سلامت پوست: مس، پوست های آسیب دیده و خشک را درمان می کند. همچنین باعث تولید سلول های سالم پوست می شود. باعث افزایش کشش (خاصیت الاستیسیته) و سلامت پوست می شود.

 سلامت مو: فلز مس، باعث تولید ملانین در بدن می شود. می تواند سلامت مو را بازگرداند و رشد مو را سریع تر کند.

سلامت طحال و کبد: به عملکرد طحال و کبد کمک می کند. همچنین به عملکرد مناسب چندین عضو دیگر نیز کمک می کند.

سلامت قلبی و عروقی: مقداری از مس، می تواند انسداد شریان ها را از بین ببرد. همچنین باعث پیشگیری از ایجاد پلاک هایی می شود که دلیل انسداد رگ های خونی می باشند.

 سلامت مغز: مس با تحریک بدن برای تولید میلین، باعث افزایش سرعت عملکرد مغز می شود.

سلامت مفاصل: فلز مس، بیماری آرتروز را بهبود می دهد. با بازسازی غضروفی که باعث مشکلات مفصلی شده به درمان درد و تورم مفاصل، کمک می کند.

دیگ، قابلمه و ماهی تابه از اجزای اصلی هر آشپزخانه ای است. اگر دوست دارید که غذاهایتان خوشمزه باشد و کاملا جا افتاده شود، استفاده از سرویس دیزی پز مسی زنجان  که از دیگر محصولات سایت اینترنتی توت کالا  است را به شما پیشنهاد می کنیم.