چراغ والور در زندگی امروزه
1399/24/30

امروزه اگر چه دیگر چراغ والور نفتی و یا گازی با وجود نسل جدید شوفاژ ، آبگرمکن ،لوازم گازسوز ، بخاری های متنوع و سیستم گرمایشی از کف و … به فراموشی سپرده شده و در هر خانه ای نمی توان آنها را یافت و در واقع تبدیل به خاطره ها شده است اما باز هم در بازار با طرح های متفاوت و زیبایی وجود دارند و در موارد ضروری هنوز هم واقعا کاربردی و لازم هستند.


اکثر بچه های امروزی شاید خاطره زیادی از لوازم گرمایشی و پخت و پز قدیمی نداشته باشند.

چراغ والور یکی از همین وسیله های ضروری قدیمی است که برای اولین بار به شکل نفتی استفاده می شد اما امروزه شکل گازی آن هم در بازار وجود دارد که علاوه بر امکان اتصال به گاز شهری از گاز مایع هم می توان استفاده کرد و بدون نیاز به دودکش است .

 این چراغ ها در دو مدل نفتی و گازسوز و با قدرتهای حرارتی متفاوت تا2500کالری می باشد. جنس این چراغ به صورت تمام فلز است.چراغ والور نفتی که برای اولین بار از انگلیس وارد ایران شد برای گرم کردن فضاهای مختلف و پخت و پز استفاده داشت و اکنون وسیله ای واقعا بسیار نوستالوژیک و قدیمی شده است.

سال ها و دهه هاست دیگر کسی در منزل از این وسایل استفاده نمی کند ولی هنوز هم کاربرد دارند از جمله:
مناطق و روستاها که گاز ندارد و از نوع نفتی آن استفاده می کنند.  
در خانه باغ ها که هر دو نوع گازی و نفتی آن استفاده می شود.
در مناطق زلزله زده و یا سایر بلایای طبیعی در هنگام چادر زدن وسیله ای بسیار مناسب و کار آمد و ضروری و کار راه انداز است. (مناسب چادر های امدادی و اسکان موقت)
می توانید به عنوان وسیله خوارک پزی و وسیله گرمایی کوچک هم با استفاده از گاز شهری و یا مایع مورد استفاده قرار دهید.

سیستم گرمایشی والور گازی گرمادهی بسیار خوبی دارد که فضای مورد نظر را کاملا گرم خواهد کرد.
توصیه مهم: از آنجا که این وسیله گرمایشی بدون دودکش است توصیه می شود که در فضاهای سربسته در مدت زمان طولانی استفاده نشود

این وسیله به دلیل زیبایی و طرح قدیمی بودن در سفره خانه ها و رستوران های سنتی و قهوه خانه ها بسیار مورد استقبال قرار می گیرد و به عنوان وسایل تزئینی و دکوراسیون سنتی هم استفاده می شود که می توانید از سایت اینترنتی توت کالا  این محصول را خریداری کنید.