اعلام آمادگی اتاق بازرگانی استان زنجان جهت صادرات جهانی ملیله
1399/13/06

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه ملیله زنجان نیازمند معرفی و حضور در بازارها و نمایشگاه‌های جهانی است،گفت: اتاق بازرگانی زنجان آمادگی همکاری در بخش‌های مختلف برای توسعه تولید و معرفی ملیله را دارد.

علی یگانه‌فرد اظهار داشت: شناسایی و تبلیغ این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است و برای شناساندن ملیله باید در پیمان های شهری و جانمایی و المان ها، کار بیشتری صورت گیرد.

او با تاکید بر اینکه معرفی ملیله نیازمند کارهای تبلیغاتی از جمله ساخت تیزرهای تبلیغاتی و معرفی رسانه ای محصول است، خاطرنشان کرد: معرفی استاد کارهای ملیله موضوع مهمی بوده و همچنین در پذیرش و اعزام هیات های تجاری به استان می‌توان از این محصول به عنوان هدیه برای معرفی هرچه بیشتر استفاده کرد.

یگانه فرد با تاکید بر اینکه توسعه و تجاری سازی محصول ملیله نیازمند تشکیل تیم تخصصی برای طراحی و ساخت و همچنین تولید محصولات جدید است، گفت:  ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه کارگاه ها و افزایش تعداد آن و ایجاد اشتغال همراه با آموزش نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زنجان در زمینه حضور در نمایشگاه ها و معرفی استادکاران و همکاری با آنها فعالیت و همکاری خواهد داشت، خاظرنشان کرد: در صورت فروش و صادرات ملیله ضمن کسب سود برای استادکاران، ارزآوری ‌خوبی نیز برای کشور و فعالان این عرصه در پی خواهد داشت.

منبع: سایت میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی استان زنجان