برقراری روابط گردشگری و سرمایه گذاری بین زنجان و بنگلادش
1399/53/04

استاندار زنجان در دیدار با آقای گوسال اعظم سارکار سفیر بنگلادش در تهران گفت: موقعیت جغرافیایی استان زنجان و همچنین توانمندی در حوزه های مختلف هدف بسیار خوبی برای سرمایه گذاران خارجی است و یکی از بخش هایی که می تواند برای دو طرف جاذبه داشته باشد بخش گردشگری است.

فتح اله حقیقی افزود: در شعاع 400 کیلومتری استان 50 درصد منابع و ثروت کشور قرار گرفته و همجواری با 7 استان موجب شده زنجان دروازه ورود به اروپا باشد.

وی بیان داشت: وجود بزرگترین گنبد آجری جهان و همچنین بقایای مردان نمکی که متعلق با 2400 سال قبل است، کوههای رنگین ماهنشان، غار زیبای کتله خور خدابنده و طبیعت زیبا و بکر طارم که در دنیا بی نظیر بوده می تواند زمینه ساز تبادل گردشگر و معرفی هرچه بیشتر فرهنگ دو کشور باشد.

استاندار زنجان در ادامه این دیدار پیشنهاد کرد: برای اینکه اینگونه دیدارها منجر به نتیجه شود و همکاری های زنجان و بنگلادش ممکن شود باید ظرفیت ها و بسترهای همکاری دو جانبه احصاء شود تا شرایط برای اعزام و پذیرش هیئت ها فراهم شود.

گوسال اعظم سارکرار سفیر بنگلادش هم در این دیدار پیشنهاد سرمایه گذاری مشترک در حوزه‌های صنایع دستی و گردشگری میان دوکشور وصادرات ملیله و غیره به کشور سوم را ارائه کرد.

منبع: سایت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان


برچسب ها
موقعیت جغرافیای استان زنجان سرمایه گذاران خارجی در ایران بزرگترین گنبد آجری جهان در زنجان بقایای مرد نمکی کوه های رنگین کمان ماهنشان غار کتله خور استان زنجان طبیعت زیبای شهرستان طارم صادرات ملیله زنجان