چرا کشورهای اقتصادی برتر دنیا از ظروف مسی استفاده می کنند ؟
1399/19/11

 

خوشبختانه امروزه دوباره مردم برای استفاده از ظروف مسی  رو آورده اند و متوجه این قضیه شده اند که ظروف تفلون نه صرفه اقتصادی دارد و نه می تواند برای جسم انسان مفید باشد .

 

بدون اینکه متوجه باشیم از ظروف تفلون که سرطان زا می باشد استفاده میکنیم و زمان از بین رفتن تفلون ظرف ، مجبور به دور انداختن آن می شویم ولی از این طرف با استفاده اصولی از ظروف مسی ، هم می توانیم ضامن سلامتی خود و خانواده ی خود باشیم و هم با از بین رفتن قلع داخل ظرف با مراجعه به سفید گری ظرف را دوباره به چرخه ی استفاده برگردانیم .

اولین روز استفاده از ظروف مسی :

توجه داشته باشید که در اولین روز استفاده از ظروف مسی مقداری شیر درون ظروف مسی بجوشانید تا هم ظروف مسی ضد عفونی شده و هم از سیاه شدن زود هنگام درون ظروف مسی جلوگیری شود که البته آن شیر را باید دور ریخت

چگونه درون ظروف مسی غذا بپزیم ؟

شاید اطلاع نداشته باشید که بیشترین مصرف ظروف مسی در کشورهای اروپایی می باشد ، حتما می پرسید که چگونه می شود کشورهای اقتصاد برتر دنیا و صنعتی از یک سنت قدیمی تبعیت کرده و بیشترین استفاده از ظروف مسی را داشته باشند . پس خوب به دلایل مصرف ظروف مسی در کشورهای اروپایی دقت کنید :

-  مس به اکسید شدن گلوکز و در نتیجه آزاد شدن انرژی در بدن کمک می کند .

-  به عنوان حمل کننده اکسیژن در خون عمل می کند .

-  در عمکرد مغز و اعصاب تاثیر مثبت دارد.

- به غده تیروئید برای تعادل ترشح هورمون ها یاری می رساند .

-  به عملکرد اسید آمینه تیروزین ( به منظور عامل رنگ ) لازم می باشد .

-  برای ساخت سلول های قرمز خون ضروری است .

-  با فعالیت آنزیم های روده ای در ارتباط نزدیک می باشد .

-  مس میزان آدرنالین ، نوراپی نفرین و دوپامین را افزایش می دهد .

-  بهترین انتقال دهنده حرارت :

یکی دیگر از دلایل این که ظروف مسی هوادار زیادی در کشورهای توسعه یافته دارد ، مصرف بهینه انرژی می باشد . از آنجایی که فلز مس بهترین انتقال دهنده حرارت می باشد دیگر نیازی نیست که شعله ی زیر قابلمه را زیاد کنید تا غذا بپزد ، شما می توانید با شعله کم و یا حتی با شعله پخش کن غذای خود را به آسانی و سر وقت آماده کنید و با یک تیر چند نشان بزنید ، از طعم غذای خود لذت ببرید ، انرژی را به صورت بهینه مصرف کنید ، باعث دوام بیشتر قلع داخل ظروف مسی شوید .

سوال تمام مشتریان : چرا وقتی من داخل ماهیتابه مسی نیمرو یا غذای سرخ کردنی درست میکنم سفیدی داخل ظرف سیاه می شود ؟

توجه داشته باشید که برای درست کردن نیمرو یا غذای سرخ کردنی قبل از اینکه ظروف مسی را بر روی شعله بگذارید ابتدا روغن بریزید و سپس بر روی شعله قرار دهید تا مشکلی از این بابت نداشته باشید.

 

سایت اینترنتی توت کالا هم افتخار دارد با ارایه محصولات با کیفیت مس زنجان این نیاز مشتریان را برطرف کرده و به فکر سلامتی مردم عزیز باشد.