مزایای چاقو تیز کن در منزل
1399/17/03

یکی از مشکلاتی که تمام چاقوها دارند، کند شدن تیغه آنها پس از مدتی استفاده است؛ این چاقوها نمی‌توانند مواد غذایی مختلف را به خوبی برش بزنند و کار با آنها خسته‌کننده می‌شود.

چاقوهای فلزی تیز و با کیفیت بالا، نه تنها مواد را به خوبی برش می‌زند، بلکه سرعت و کارآیی فرد را بالا می‌برند. بنابراین برای داشتن چاقوهای تیز بهتر است در آشپزخانه، یک چاقو تیزکن مناسب داشته باشید.

  • صرفه جویی در زمان

تیز کردن چاقوها به روش دستی، علاوه بر اینکه مهارت بسیار بالایی می‌طلبد،بسیار وقت‌گیر هم است. اما چاقو تیزکن‌ها ، تیز کردن چاقوها را در مدت زمان بسیار کمتری انجام می‌دهند.

  • کاربری آسان

کار کردن با چاقو تیزکن‌ها ساده و آسان است و به مهارت خاصی نیاز ندارد. شما صرفا باید روش کار با آن را طبق دستورالعمل‌هایی که همراه با دستگاه ارائه می‌شود بیاموزید و چاقوهای مورد نظر خود را تیز کنید.

  • صرفه‌جویی در هزینه در درازمدت

اگرچه خرید چاقو تیزکن به نظر گران می‌آید اما وقتی بتوانید چاقوهایتان را خودتان تیز کنید و مجبور نباشید از یک فرد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید، از نظر هزینه در درازمدت به نفع‌تان خواهد بود.

  • سالم ماندن چاقوها

اگر کار با چاقو تیزکن دستی را به خوبی بلد نباشید، احتمال اینکه لبه چاقوهایتان را نابود کنید، بسیار بالاست. اما با استفاده از دستگاه چاقو تیزکن می‌توانید به طور یکنواخت و منظم، لبه‌های چاقوهایتان را تیز کنید و به آنها صدمه‌ای نزنید.

  • ایمنی بیشتر

هنگام کار با چاقو تیزکن در مقایسه با نوع دستی، ایمنی بیشتری دارید. زیرا برخلاف نوع دستی آن مجبور نیستید چاقو را موقع تیز شدن با دست نگهدارید. هنگام کار با نوع دستی، اگر دست‌ تان لیز بخورد، ممکن است به انگشتان ‌تان صدمه‌ای وارد شود.

  • مناسب برای انواع چاقوها

چاقو تیزکن‌ها  برای تیز کردن انواع چاقوها، از نوع ظریف گرفته تا بزرگ و دندانه‌دار آن، مناسب است. اما ممکن است سنگ‌ چاقو تیزکن‌های دستی برای تیز کردن تمام چاقوهای منزل‌تان مناسب نباشند.