ملاک های انتخاب یک فرکننده خوب به همراه تصویر
1399/14/22

انسان همیشه تفاوت و تغییر هایی که منجر به زیبا تر شدن باشد را دوست دارد و بانوان نیز این خصلت را بیشتر دارند به همین دلیل تصمیم به فر کردن مو ها در روز هایی از سال می گیرند. برای این کار نیازمند یک دستگاه فرکننده است. با توجه به تنوع فراوان فر کننده ها در بازار شاید تصمیم گیری در خصوص انتخاب سخت باشد که ما تلاش می کنیم در این مقاله به شما در خصوص ملاک های انتخاب یک فر کننده خوب کمک کنیم.

برای انتخاب یک فر کننده مناسب برای خود ابتدا باید بدانید چه نوع فری می خواهید؟ آیا می خواهید موها حالت s فرشود و به اصطلاح حالت دار شود؟ و یا نه می خواهید فر یکدست ریز و یا درشت شود؟ همین مطلب می تواند انتخاب شما را بسیار آسانتر نماید.


انواع فر مو و دستگاهش

 1. فر مخروطی : این نوع فر کننده ها مو ها را شبیه s و حالت موجی به موها می دهد و کاملا فر نمی شود و برای حالت دار کردن مو بسیار مناسب است.
   
  • فر درشت (موج درشت): استفاده از فرکننده های مخروطی با قطر 19-25 میلیمتر
  • فر ریز(موج ریز) : استفاده از فر کننده های مخروطی با قطر 19-25 میلیمتر
    
 2. فر لوله ای : با این فر کننده ها می توانید موها را از بالا به پایین به صورت کاملا یک دست فر کنید.
  • فر ریز: استفاده از فر کننده هایی با قطر کمتر از 1.5 سانتی متر
  • فر متوسط  : استفاده از فر کننده های لوله ای با قطر بیشتر از 2.5 سانتی متر
  • فر درشت: استفاده از فر کننده های لوله ای با قطر بیشتر از 3.8 سانتی متر
 3. فرکننده سیم تلفنی برقی : این فر کننده ها که موها را شبیه سیم تلفن یا همان نانسی فر میکند و با توجه به نحوه ی پیچش مو فر آن  کمی ریز و یا  کمی درشت تر می شود و قطر این فر کننده ها ثابت است.

   
 4. فر برقی اتوماتیک : این فر کننده ها که خودشان مو را به داخل دستگاه می کشند و بعد از فر مو را رها می کند فر مو ها را به حالت کاملا یکدست می کند و با تغییر سرعت دستگاه می توانید میزان ریز و درشتی فر ها را کمی تغییر دهید. ولی در حالت کلی قطرفرکنندگی آن یکسان است.
 5. اتو موج : این فر کننده از میله‌ای دو قسمتی تشکیل شده و برای ایجاد فرهای مدل S و فرهای لوله‌ای مناسب است. ولی قطر آن یکسان است و قطر های متفاوتش در بازار موجود نیست.
 6. موپیچ : این دستگاه با داشتن برجستگی‌های‌ توپی شکل بر روی سطح میله آن، به موها فرهای خوش حالت S را می‌دهد. همچنین این فرکننده برای موهای بلند بسیار مناسب است.

 

 قابلیت تنظیم دما

قابلیت تنظیم دما یکی از ملاک های مهم برای انتخاب فر ننده هاست چرا که اگر این امکان را داشته باشد شما می توانید با توجه به میزان درشتی و نازکی مو و میزان رطوبت آن درجه مناسب برای فر کردن را انتخاب کنید تا به مو ها کمترین آسیب وارد گردد.

شاید در دسته بندی فر کننده ها دیده باشید مدل حرفه ای و مدل خانگی تفاوت بیشتر این مدل ها در میزان درجه حرارت آنها و تعداد درجه بندی آن هاست در مدل حرفه تعداد درجه بندی حرارت بیشتر و دمای بالاتری دارد و برای افراد حرفه ای و آرایشگران مناسب است چون می دانند چگونه از دستگاه برای چه نوع مویی چه مدت از آن استفاده نمایند تا مو آسیب نبیند ولی در مدل خانگی درجه حرارت کمتر می شود چرا که فرد آماتور ممکن است به موهای خود آسیب جبران ناپذیری وارد کند.

 

داشتن خاصیت آیونیک

این خاصیت در فرکننده ها از وز شدن موها جلوگیری می کند و کمک می کند تا براثر حرارت موها آسیب نبیند و مو حاللت پذیری بهتری پیدا کند و مو ها بعد از فر براق و درخشنده باشند. این خاصیت فر کننده ها در کاتالوگ آن ها ثبت می شود و فروشنده نیز باید آن را به مشتری اطلاع دهد.

جنس دستگاه

فلزی و سرامیکی دو جنسی است که در بازار موجود است و مدل های جدید اغلب از جنس سرامیکی هستند که قطعا بهتر از فلزی است چرا که دمای آن در فلزی بسیار بالا رفته و موجب آسیب دیدن موها می گردد ولی در سرامیکی حرارت به صورت یکنواخت و کمتر از فلزی به موها منتقل می گردد تا آسیب کمتری به موها وارد گردد و در کل فر کننده های سرامیکی کارایی و نتیجه بهتری برای موهای شما به ارمغان می آورد.

 

داشتن نمایشگر

داشتن نمایشگر نشان دهنده ی درجه دقیق دما می تواند برای افراد حرفه ای یک آپشن کارآمد باشد ولی برای افراد آماتورشاید خیلی نیاز نباشد.

 

 

طول سیم

طول سیم نیز یک از آخرین ملاک های انتخاب یک دستگاه فررکننده است چرا که هرچه بلند تر باشد می تواند به راحتی کار کردن با آن کمک کند البته سیم های سیار براحتی مشکل کوتاه بودن سیم را برطرف کرده اند.

 

البته امروزه به دلیل رقابت بین سازنده های فر کننده ی مو هر روز یک آپشن جدید به این دستگاه اضافه می کنند که کارایی آن را بالا برده و استفاده از آن را برای عموم آسانتر نمایند ولی ملاک های مهمی که باید برای خرید در نظر می گرفتید را سعی شد در این مقاله به آن ذکر شود و البته مهم تر از همه قیمت محصولات است که وجود آپشن های اضافی مسلما قیمت آن را نیز افزایش خواهد داد و شما می توانید با توجه نیاز واقعی خود بعضی آپشن ها را کم کنید تا با قیمتی که می خواهید محصول مناسب با برند معتبر را در بازار بیابید.

مورد دیگری هم که وجود دارد وجود بعضی از فر کنند ها با سرهای مختلف است این دستگاهها برای افرادی مناسب است که می خواهند در موهای خود تنوع بدهند و هر دفعه یک نوع فر انجام دهند که گرفتن یک دستگاه فرکننده با چند سر بسیار مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر از تهیه ی چند فر کننده با مدل های مختلف است.

 

سایت اینترتی توت کالا که فر کننده های با کیفیت و گارانتی دار 24 ماهه شرکت مک استایلر را به صورت خرید آنلاین در اختیار هموطنان قرار می دهد تلاش نموده است تا همه ی ویژگی ها و مشخصات مدل های مختلف فر کننده ی خود را دقیق در سایت قرار دهد تا بتوانید براحتی مدلی که نیاز دارید را انتخاب نمایید و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید.
 

مطالب مرتبط