ظروف مسی قاتل کرونا
1399/18/24

 

این روز ها همه اخبار مرتبط با بیماری منحوس کرونا را دنبال می کنند به همین دلیل اکثر افراد خبر از بین رفتن ویروس کرونا بر روی فلز مس در کمتر از 4 ساعت را شنیده اند.

این خبر برای ایرانیان که بیشتر از ظروف مسی استفاده می کردند می تواند یک خبر مسرت بخش باشد چرا که با وجود مسگران بسیار ایرانی و تولید انواع ظروف مسی در ایران می توانند با تهیه ی آن خود را یک قدم در برابر ویروس ایمن تر کنند.ولی متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب به مردم در خصوص خواص مس با آمدن ویروس کرونا خرید لوازم مسی کاهش یافته و کارگاه ها به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

از آن جا که ظروف مسی به خاطر اثر میکروب کشی و آنتی باکتریایی که دارد می تواند بدون ضدعفونی کردن در 4 ساعت خود ویروس را از بین ببرد استفاده از ظروف مسی به خصوص لیوان و ظروف غذاخوری که در رستوران ها سرو می شود و شیرینی خوری و شکلات خوری که در بسیاری از ادارات بر روی میز های کنفرانس دیده می شود می تواند از ظروف مسی استفاده شود.

                     

هر کسی می تواند با خود یک لیوان مسی به همراه داشته باشد تا در جایی که احساس تشنگی کرد در آن با خیال آسوده آب بنوشد. البته به شرط آنکه دستان خود را قبل از تماس با لیوان ضد عفونی کند و یا در محل کار با قرار دادن آب در پارچ های درب دارمسی می توانید با خیال آسوده آب بنوشید و .... بسیاری از راه کارهایی که در استفاده از مس راهگشا خواهد بود.

                                                 

ما که در فرهنگ گذشتگانمان استفاده از ظروف مسی رواج داشت بی علت نبود و مردم از فواید بسیار مس از جمله همین خاصیت آنتی باکتریایی که دارد استفاده می کردند و متاسفانه امروز استفاده از آن بسیار کمرنگ شده در صورتی که با رونق گرفتن استفاده از ظروف مسی هم از شیوع بیماری فراگیر کرونا در رستوران ها و در هنگام غذا خوردن جلوگیری می شود و هم از نظر اقتصادی تولیدات داخلی که بر اثر همین بیماری بسیار کاهش یافته است افزایش می یابد.

سایت اینترنتی توت کالا که انواع محصولات مسی که ساخت مسگران زنجانی می باشد را به صورت فروش اینترنتی وارسال پستی در اختیار شما قرار می دهد تا در این شرایط هم از خانه های خود کمتر خارج شوید و هم ایمنی خود را در مقابل کرونا افزایش دهید.