قابلمه نوزادی
1399/50/27

 

یکی از دغدغه های پدران و مادران برای فرزندان نوزاد و کوچک خود که غذای مجزایی از بزرگسالان باید برای آن ها تهیه شود؛ ظروفی است که در آن برای کودک خود غذا تهیه می کنند. متاسفانه امروزه استفاده از ظروف تفلون به عنوان ظروف کودک بسیار رایج شده است که این ظروف تفلونی اگر درست مصرف نشود موجب سرطان زایی شدن غذایی می شود که به کودک دلبندتان می دهید.

به همین دلیل بسیاری از پدر و مادرها به دنبال ظروفی با کمترین ضرر برای فرزندشان هستند. خواص ویژه ای که ظروف مسی  دارد و در مقاله ی " خواص ظروف مسی " به طور کامل به آن پرداخته ایم می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای این عزیزان باشد.

قابلمه نوزادی محصولی از ظروف مسی است که مخصوص غذای کودکان تهیه و تولید شده است این قابلمه با ابعاد کوچک به قطر 12 سانتی متر برای غذای کودک بسیار مناسب است و می توان در آن سوپ های مخصوص کودکان وغذاهای مکمل را تهیه کرد و فرزندان را علاوه بر خواص غذا از خواص یون مس نیز بهره مند ساخت.

این قابلمه نوزادی درب دار است که بر روی درب جهت راحتی در برداشتن آن یک دستگیره  قرار داده اند و در کناره های قابلمه نیز دو دسته برای جابه جایی قابلمه قرار داده شده است. قابلمه نوزادی با پخش حرارت به صورت یکنواخت و حرارت مناسب موجب طبخ یکدست غذا می شود و غذا را بسیار لذیذتر می کند.

         

البته برای آنکه یون مس بیش از حد وارد بدن نشود داخل قابلمه قلع اندود شده است که این رویه ممکن است در اثر زمان به مدت تقریبی یکسال کمی از بین برود و برای ترمیم آن می توان آن را به فروشگاه های مس فروشی برده و یا به صورت اینترنتی از طریق سایت هایی از جمله سایت توت کالا  پست کرده تا آن را با هزینه اندک دوباره قلع اندود کنند و با  اطمینان از سلامتی این ظروف دوباره آن را مصرف کنید.

 در ضمن علاوه بر غذای کودک این ظروف برای افراد با جمعیت کم نیز مناسب است چرا که بسیار از مواد با حجم کم همچون عدس و ذرت و ... را می توان در آن پخت و از فواید آن بهره برد.

در ضمن این قابلمه وزن بسیار سبکی در حدود 300 گرم دارد.