تهیه ظروف مسی برای نوعروسان
1399/30/27

این روز ها تهیه ی جهیزیه یکی از دغدغه های خانواده هایی است که دختران جوان در منزل دارند.چرا که یکدست بودن و زیبایی جهزیه این روز ها اهمیت فراوانی برای خانوده ها و نوعروسان پیدا کرده است. در تهیه ظروف جهیزیه سعی می شود همه ظروف یک طرح و زیبا باشند و همه حتی المقدور از یک جنس تهیه شوند.

امروزه با توجه به استقبال عمومی ایرانیان از ظروف مسی، مسگران در کشور به خصوص مسگران زنجانی تلاش نموده اند تا تمام ظروفی را که در یک خانه برای بانوان نیاز هست را با تنوع و زیبایی های متفاوت به بازار عرضه نمایند. از جمله این ظروف می توان به ست های پذیرایی : میوه خوری، شکلات خوری، شیرینی خوری، آجیل خوری، بشقاب میوه خوری، قاشق چنگال میوه خوری و ...، ست های آشپزی: قابلمه شکمی، راسته، تیانچه در تمام ابعاد، ماهیتابه دسته دار، ماهیتابه دردار و قهوه جوش و شیر جوش و کتری قوری و ست ای سمارر مسی و...اشاره نمود.

   

به همین علت امروزه تهیه ی جهیزیه از ظروف مسی کاری ساده است چرا که تمام ظروفی که برای یک جهیزیه نیاز است با تنوع در محصولات مسی می توان یافت.

حال شاید این پرسش برایتان پیش آید که چرا ظروف مسی برای جهیزیه؟

ظروف مسی جدید با طرح ها و نقش های زیبایی که دارد می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کنند و یک جهیزیه خاص و شیک خواهد شد و رنگ مسی آن  در تمامی ظروف می تواند هارمونی زیبایی را ایجاد نماید.

علاوه بر آن می توان گفت ظروف مسی ظروفی مادام العمر است که هیچ گاه شکستن و خرابی ندارد چرا که براحتی مانند روز اول تعمیر می شود و می توان آن را سالهای سال استفاده نمود.

نکته ی دیگری نیز که می توان به آن اشاره نمود ظروف مسی در منزل به نوعی همانند طلا می مانند و می توان علاوه بر استفاده از آن ها به عنوان یک سرمایه ی دایمی به آن ها نگریست چرا که اگر طی استفاده سالها از طرح آن ها خسته شدید و یا دوست داشتید تنوعی در ظروفتان بدهید می توانید ظروف مسی قبلی را با توجه به قیمت روز مس بفروش برسانید و ظروف جدیدی را بدون متقبل شدن هزینه گزاف اضافی تهیه نمایید.

بعضی از نوعروسان مس را به خاطر اکسید شدن نمی پسندند. باید نکته ای به این نوعروسان متذکر شد که اکثر ظروف تزئینی مسی که در بازار موجود هستند روکش نانویی دارند تا در اثر برخورد با هوا اکسید نشوند و ظروفی هم که با حرارت و شستشوی بسیار در رابطه است را می توان با محصولات جدیدی  و ارزانی که به بازار آمده است نظیر پد های براق کننده مس و یا قطره های مس پاک بعد از چند بار استفاده از ظروف مسی به وسیله ی آنها مانند روز اول براق و زیبا سازید.

امید است با تهیه ی ظروف مسی برای جهیزیه علاوه بر مزایای گفته شده از تولید و استاد مسگر ایرانی حمایت کنید تا بتوانیم هنر و محصولات را در سراسر ایران و جهان به نمایش بگذاریم.