معرفی دستگاههای موخوره گیر
1399/24/29

 

موخوره که به چند شاخه شدن ساقه های مو گفته می شود یکی از معظلات افرادی است که موهای بلندی دارند چرا که انتهای موها عمر بیشتری از ریشه ی موها دارد و بر اثر سشوار، اتوی مو، فر و یا رنگ های متعددی که بر روی سر طی ماهها و سال ها گذاشته می شود رطوبت خود را از دست داده و موخوره نیز ایجاد می گردد.

یکی از ساده ترین راه کارهای از بین بردن موخوره کوتاهی موهاست اما بعضی اوقات این موخوره ها بیشتر شده و تا بالای ساقه ی موها نزدیک به ریشه پیش می رود و اگر بخواهید کوتاه کنید مجبور به کوتاه کردن بیشتر موهای خود می شوید و شاید این کار را نپسندید.

روش دیگر برای از بین بردن موخوره که در آرایشگاهها و سالن های زیبایی نیز از این روش استفاده می نمایند، استفاده از دستگاه موخوره گیر است.حال این دستگاه چیست و چگونه کار می کند و چند دفعه باید از آن استفاده نمود و ... را در این مقاله برایتان بیشتر توضیح خواهیم داد.
 

دستگاه موخوره گیر که همانند اتوی مو استفاده می شود دو طرف آن از دندانه هایی تشکیل شده است که مو را صاف می کند و موهایی که شاخه دار است و در هوا می ماند به اصطلاح وز هست را به طول چند اینچ بالاتر از مو ها  کوتاه می کند و در مخزنی که در آن تعبیه شده است می ریزد و شما از حجمی که در مخزن مو جمع می شود می توانید به میزان مو خوره های خود پی ببرید.      

                                                  

 طریقه ی استفاده از این دستگاه

استفاده از این دستگاه بسیار ساده است و فقط نیاز به زمان و حوصله دارد. برای مو خوره گیری موها ابتدا باید موهای خود را تمیز بشورید و خشک کنید.

بعد از خشک شدن موها بی آنکه روغن و یا مواد خاصی به موها بزنید موهای خود راشانه کنید و برای راحتی کار موها را دسته بندی نمایید.

موها را با تیکه های کوچک باز شانه نمایید و گره ها را باز کنید تا کاملا صاف گردد

بعد مو ها را در دستگاه قرار می دهید و از سمت ریشه موها به آرامی پایین می کشید. این کار را سه یا چهار بار برای یک تکه مو انجام دهید.برای دستگاههایی که دو جهته هستند باید دقت شود که در جهتی که می خواهید بکشید قرار گیرد.

در نتیجه با این دستگاه می توانید در انتها، موهای صاف و بدون گره ای داشته باشید.

فقط برای اینکه موهایتان سالم شود و دیگر موخوره ایجاد نشود باید مراقبت هایی از جمله

عدم استفاد زیاد از وسایل حرارتی همچون سشوار و اتو و ...

استفاده از آبرسان ها  و نرم کننده ها بعد از استحمام

عدم خشک نمودن شدید با حوله و چنگ زدن زیاد در حمام

 طولانی و محکم نبستن موها با کش

استفاده از شانه های چوبی و یا پلاستیکی و ...

 واستفاده از ماسک های مو برای تقویت ساقه مو

این دستگاه عوارض و یا مشکلی برای مو ایجاد نمی کند و تاکنون گزارشی بابت آسیب رساندن دستگاه موخوره به موها دریافت نشده است.

به همین راحتی می توانید از شر موخوره و وزی موهایتان خلاص شوید.

حال در این بازار چه ملاک هایی باید برای خرید یک موخوره گیر خوب داشته باشم؟

دستگاه ههای موخوره گیر با توجه به امکاناتی که دارند از بقیه متمایز می شوند.

نحوه ی چرخش تیغه ی آن یکی از ملاک هاست چرا که بعضی از موخوره گیر ها هم به سمت چپ می گردد و هم راست با این کار می تواند تعداد بیشتری از موخوره ها را قطع کند.چرا که ممکن است بعضی از موخورها به سمت بالا یا پایین فرم گرفته باشد که با این امکان همه ی موخوره ها را در بر می گیرد.

یکی دیگر از امکانات که در بعضی از موخوره گیرها موجود است. تنظیم میزان برش موهاست. برای آنکه موخوره گیر به ساقه مو آسیب نرساند می توان با توجه به حجم مو میزان برش موها را تنظیم نمایید. که این یک امکان بسیار خوب برای استفاده می باشد.

از دیگر ویژگی هایی که باید به آن توجه نمود توان مصرفی دستگاه است که توان موتور دستگاه را نشان می دهد و اگر مو های پرپشت و بلندی دارید که زمان بسیاری برای موخوره گیری نیاز دارد از موخوره گیر ها با توان بالا استفاده نمائید بهتر است.

امید است با این مقاله کمکی در جهت رفع موخوره هایتان بوسیله ی دستگاه کرده باشیم. یک نوع موخوره گیر شرکت مک استایلر نیز در سایت توت کالا موجود است که اکثر ویژگی های یک موخوره گیر مناسب را داراست و شرکت کیفیت آن را تا 24 ماه ضمانت می کند.

 

 

مطالب مرتبط