چرا باید از مس پاک کن استفاده نماییم؟
1399/50/30

 

امروزه در بازارمس پاک کن ها به شکل های مختلفی در بازار موجود است. که شاید از خود بپرسید با وجود روش های خانگی چه نیازی به این محلول ها و پاک کنننده ها هست.

روش های خانگی پاک کردن مس در چند جای مختلف در سایت بیان شده است از جمله استفاده از رب برروی ظروف مسی، استفاده از آبلیمو ونمک و یا استفاده ازسرکه و نمک و ... که تمام این راهکارها بسیار مناسب است و می توان به جرات گفت برای ظروفی که تازه اکسید شده اند و زیاد لکه نگرفته است مناسب است و اگر ظروف مسی در خانه را هفته ای و یا هر دو هفته این کار را انجام دهیم واقعا دیگر نیاز به این محلول ها نیست.

ولی اگر چند ماه است ظروف مسی را بدون استفاده از این روش ها استفاده نموده اید و لکه های مشکی که بر اثر اکسید شدن ایجاد شده است را می خواهید پاک کنید ممکن است با روش های خانگی بسیار سخت برود و زمان یادی را از شما بگیرد. ولی این محلول ها که با قیمت مناسب در بازار موجود است براحتی و در کمترین زمان لکه های کاملا سخت را بر روی ظروف مسی از بین می برند و آن را حقیقتا مانند روز اول براق و بی لکه می کند.

از این محلول های موجود در بازار می توان یکی از موثر ترین هایش، اسفنج چند منظوره ولکان نام برد که توسط شرکت دانش بنیان تهیه و تولید گشته است و روش استفاده از آن به اینگونه است که ظروف را کمی مرطوب نمائید و اسفنج را بر روی ظروف بکشید و معجزه ی آنرا ببینید. با توجه به تجربه شخصی می توانم بگویم با قیمت بسیار مناسبی که دارد خیلی سریع عمل می کند وسخت ترین لکه ها را از بین می برد و اگر درست محاسبه کنیم از روش های خانگی به صرفه تر و بی دردسر تر خواهد بود. قطعا کسی که از پد استفاده کرده باشد این روش را هم به صرفه تر از روش های خانگی خواهد دانست هم پاک کنندگی این ظروف را  سریع تر و تمیز تر خواهد دید.

ضمنا یک پدی که در هر بسته موجود است را می توان به قطعات کوچک تبدیل کرد و آن را چندین بار استفاده نمود.

مزیت این پدها آن است که علاوه بر مس می تواند ظروف برنجی و استیل را نیز همانگونه براق و تمیز کند و چند منظوره است.

قطره ی مس پاک نیز بدین صورت است که باید چند قطره از آن را بر روی ظرف ریخته و آن را کمی با اسفنج نرم بمالید تا لکه ها کاملا از بین برود.