سفید گری ظروف مسی
1399/58/04

استفاده از هر ظرفی برای کارایی بهتر نیاز به مراقبت ها و رسیدگی های ویژه خود دارد.ظروف مسی که برای پخت و پز استفاده می گردد نیز برای کارایی بهتر باید هر چند وقت یکبار (معمولا هر سال و یا هر شش ماه یکبار) بسته به میزان استفاده از ظروف دوباره قلع کاری و یا به اصطلاح سفید کاری گردد، چرا که لایه قلع اندود شده بر اثر شستشو با مواد شوینده و یا مواد اسیدی موجود در غذا به مرور از بین می رود.

قلع که یک فلز با خاصیت چکش خواری خوبی است که در برابرخوردگی و اکسید شدن مقاومت بالایی دارد به همین دلیل برای قسمتی از ظروف مسی که در تماس مستقیم با مواد غذایی است از قلع استفاده می شود تا به میزان لازم برای بدن مس وارد بدن شود .

سفید کاری به موقع ظروف مسی در ماهیتابه های مسی کمک می کند تا مواد به کف ظرف نچسبد در عین حال درطبخ خورشت ها نیز اگرظروف مسی استفاده شده به موقع سفید کاری نشده باشد ممکن است یون مس به مقدار زیاد وارد بدن شود و ظرفی که می تواند فواید بسیار داشته باشد با یک احمال کاری ممکن است حتی موجب مسمومیت غذایی گردد.

امروزه سفید کاری ظرف مسی بسیار راحت شده است و اگر در شهرهایی زندگی می کنید که کارگاههای مسگری وجود ندارد از طریق اینترنتی می توانید درخواست سفید کاری ظروف مسی را بدهید و با پست محصولات را ارسال و در اسرع وقت آن را سفید تحویل بگیرید.

در اینجا توضیح مختصری در خصوص مراحل قلع کاری داده می شود.

برای قلع کاری ابتدا یک محلول به نام دیزاب درون آن ریخته و ظرف را در کوره داغ می کنند و سپس آن را با یک پارچه ضخیم تمیز می کنند بعد از آن برای تمیز کردن داخل ظرف از خوردگی ها و یکدست شدن کف و جداره ها آن را با شن نرم  و پوست بز و یا پارچه ضخیم می سایند.

در این مرحله سفید کاری مجدد ظرف آغاز می گردد. ظرف را دوباره در کوره قرار داده تا حرارت بالا ببیند سپس درون آن نشادر ریخته و با پنبه همه جای آن را آغشته می نمایند. قلع را درون آن ریخته و با پنبه کف و دیواره های آن را آغشته می نمایند. در مرحله آخر دوباره نشادر زده و باز پخشش می کنند.

سفید کاری ظرف تمام شد و آن را درون آب فرو می برند و خشک می کنند. ظرف مانند روز اول سفید شده است.

سایت اینترنتی توت کالا که محصولات با کیفیت مسی را با تنوع بالا به صورت اینترنتی و آنلاین در اختیار هموطنان قرار داده است برای راحتی عزیزان سفارش قلع کاری و یا سفید کاری را نیز از تمام نقاط ایران قبول می کند تا خدمتی شایسته به هموطنان ارایه دهد.