انواع اتوی مو و نحوه انتخاب صحیح اتوی مو
1399/31/06

 

اتوی مو نیز مانند فرکننده ها که در مقاله های گذشته ذکر شد انواع مختلفی دارد و برای خرید یک اتوی مو مناسب و کاربردی باید ابتدا انواع آن را بدانید تا بتوانید مناسب ترین را با توجه به کاربری و جنس موهایتان تهیه کنید

در انتخاب هر وسیله برقی مخصوص مو ابتدا باید بدانید موهایتان در کدام یک از دسته بندی های زیر قرار می گیرد.

از نظر ضخامت:

 • موهای نازک و یا رنگ شده        
 • موهای معمولی
 • موهای ضخیم


از نظر حالت دار بودن:

 • لخت
 • فر درشت و حالت دار
 • فر ریز و مجعد

در نهایت این دستگاه را برای زمان بلندی موهایتان می خواهید یا کوتاهی؟

مدل های مختلف اتوی مو از نظر پهنا وجود دارد که هر کدام برای موهای مختلف کاربرد دارد و اگر بخواهید جابه جا استفاده نمایید ممکن است نتیجه مطلوب را از دستگاه نگیرید یا موجب خستگی و طولانی شدن زمان استفاده گردد.

اتوی مو از نظر پهنا به سه دسته تقسیم می شود

 1. اتو موهای باریک با پهنای 1.5 سانتی متر: این اتوی مو برای موهای کوتاه و چتری ها مناسب است.
 2. اتوی مو کمی باریک با پهنای 2.5 سانتی متر: برای موهای کوتاهی که تقریبا تا پایین گوش می شود مناسب است. برای موهای مردانه نیز از اتوی موی باریک استفاده می گردد چرا که با باریک بودن می توان دسته بندی های باریک تر انتخاب نمود و راحت تر اتو را در بین موها جابه جا کرد.
 3. اتوی موی با پهنای متوسط 3 سانتی متر: این اتو برای موهای نسبتابلند(تقریبا تا شانه)واز نظر ضخامت مناسب موهای معمولی است.

   
 4. اتوی موی پهن با پهنای بیشتر از 3.5 سانتی متر: این اتوی مو برای موهای ضخیم و حالت دار و فر ونیز موهای بسیار بلند مناسب می باشد.

نکته ی دیگری که باید در انتخاب اتوی مو دقت شود میزان درجه حرارتی است که یک اتوی مو دارد و به موهای شما منتقل می کند. این امر وابسته به موارد زیراست.

 

 • جنس صفحه ی اتو: جنس صفحات اتوی موشامل صفحه تیتانیومی، سرامیکی،تورمالین،آیونیک
  • اتوی مو با صفحه تیتانیومی: این اتوی مو به سرعت داغ می شود وحرارت را سریع به موها منتقل کرده وحالت می دهد و دمای آن اکثرا دمای بالایی است و برای موهای ضخیم و بلند مناسب است.البته باید دقت شود که استفاده از این اتوی مو برای استفاده دایم و با فاصله ی کم مناسب نیست چرا که ممکن است در طولانی مدت به موهای شما به دلیل دمای بالا آسیب برساند ولی اگر به تعداد معدودی در سال از آن استفاده می کنید می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
  • اتوی مو با صفحه سرامیکی: صفحه سرامیکی دما را به صورت کاملا یکنواخت روی موها پخش می کند و آسیب احتمالی کمتری به موها وارد می کند و برای کسانی که به طور روزانه و یا تعداد دفعات بسیار در سال می خواهند استفاده نمایند این نوع یکی از بهترین گزینه هاست.
  • اتوی مو تورمالین: تورمالین که به عنوان یک روکش بر روی صفحات اتو (اغلب صفحه سرامیکی)کشیده می شود ازیک ماده معدنی کریستالی است که آرام آرام گرم میشود ودرجه حرارت را در خود نگه می دارد و به جای خشک و بد حالت کردن مو، آنرا درخشان، براق و خوش حالت میکند.
  • اتوی مو آیونیک: آیونیک نیز یک روکش یونی است که از وز شدن موها جلوگیری می کند و لایه ای بر روی صفحات است که معمولا از صفحه سرامیکیاستفاده می گردد.
 • دمای پیش فرض کارخانه: برخی از اتوهای مو قابل تنظیم می باشد و می توان آن را در دماهای مختلف تنظیم نمود. فقط دمایی که برای موی خود نیاز دارید باید با توجه به جنس مو و جنس صفحه باشد. اگر موی نازکی دارید سعی کنید دمای اتوی مو را از 325 درجه فارنهایت بیشتر نکنید تا موی شما آسیب نبیند.

اگر موهای معمولی و ضخیمی دارید میتوانید تا حداکثر210درجه سانتی گراد دما را بالا ببرید. برای استفاده ی بهتر از اتو و کارایی بهتر آن باید از واکس مو و حالت دهنده ها استفاده نمود تا لایه ای بین مو و اتو ایجاد کند تا مو حرارت مستقیم نبیند و کمترین آسیب را در طولانی مدت ببیند.

 

نکات دیگری که در اتو باید توجه شود ولی اهمیت کمتری دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

طول سیم :(هرچه طول آن بیشتر باشد استفاده آن آسانتر خواهد شد ولی بلندی بسیار آن نیز ممکن است افت ولتاژ ایجاد کند و کارایی لازم را نداشته باشد.)

نمایشگر دما: نمایشگر دما نیز برای جلوگیری از آسیب رسیدم مو بسیار مفید است.

محفظه ویژه بخار آب: بعضی از اتوی مو ها برای براقیت بیشتر موها در هنگام اتو کشیدن محفظهی ویژه ای برای آب قرار داده اند و در هنگام استفاده بخار آب مو را مرطوب می کند تا مو آسیب نبیند.

 

سایت اینترنتی توت کالا تلاش نموده است تا انواع مختلفی از اتوی موی شرکت مک استایلر را در سایت خود قرار داده تا نیازهای مختلف را تامین نماید. این اتوی موها به مدت 24 ماه گارانتی دارد و این نشانگر اطمینان از کیفیت کارهاست.

مطالب مرتبط