معرفی کیبورد TK 8021L
1399/39/26

 

در این مقاله به معرفی کیبورد طرح گیمینگ   TK 8021Lتولیدی محصول شرکت تسکو می پردازیم.
ابتدا برای آنکه بدانیم چرا به این کیبورد گفته می شود طرح گیمینگ،تفاوت کیبورد های گیمینگ با کیبوردهای معمولی را به صورت خلاصه بیان خواهیم کرد.

کیبوردهای معمولی یا ممبرین، کیبوردی است که از نظر ساختاری می توان بدین گونه شرحش دهیم:

کیبورد ممبرین از یک برد الکترونیکی تشکیل شده است که روی آنها قطعات پلاستیکی وجود دارد و توسط یک قطعه لاستیکی از هم جدا شده‌اند، با فشار دادن یک دکمه از کیبورد قطعه لاستیکی آن فشرده می‌شود و قطعه پلاستیکی رویی آن حرکت می‌کند و باعث ایجاد یک اتصال کوتاه در کیبورد می‌شود . با فشردن هر دکمه این پیام به پردازنده ی کامپیوتر ارسال می شود که این دکمه فشرده شده است و آن به معنای ارسال حرف مثلا "ت" به نمایش گر می باشد.

این نوع کیبورد از ساختار داخلی بسیار ساده ای برخوردار است و به همین علت ساخت آن نیز هزینه بسیار کمتری نسبت به کیبوردهای گیمینگ دارد.

کیبورد های معمولی یا ممبرین در هنگام استفاده بسیار نرم تر و صدای کمتری نسبت به کیبوردهای گیمینگ یا همان مکانیکی دارند.
کیبوردهای معمولی به دلیل ساختار خود از عمر کمتری هم نسبت به کیبوردهای مکانیکی یا گیمینگ برخوردار هستند.

 کیبورد گیمینگ

کیبورد گیمینگ که نوعی از کیبورد‌های مکانیکی است از یک مکانیزم مکانیکی برای فشردن دکمه‌ها استفاده می‌کند و انواع مختلفی دارد، اما در کل همه آنها از قطعه‌هایی مانند پایه دکمه، فنر و رویه تشکیل می‌شود.

کیبوردهای مکانیکی به دلیل مکانیزم متفاوتی که دارد و از یک برد واحد نیست سرعت عمل بیشتری نسبت به کیبوردهای معمولی دارد و زمانی که دکمه ای را می فشارید تا زمانی که نتیجه اش را ببینید تایم کوتاهتری نسبت به کیبوردهای معمولی دارد. البته این زمان، زمان کوتاهی است که شاید در لحظه احساس نشود ولی در کارهای حساس و یا بازی ها که کمترین زمان نیز مطرح است مهم شود.

هر دکمه ی این کیبوردها با یک سوییچ کار می کنند، برای کیبوردهای گیمینگ نیز از سوییچ های ویژه ای که صدای آرام و سرعت عمل بیشتری دارد استفاده می شود و می توان در یک کیبورد با توجه به کارایی دکمه ها سوییچ های متفاوتی استفاده نمود.

دکمه هایی نیز که بر روی کیبورد گیمینگ قرار می دهند دکمه‌های برجسته با جابه‌جایی زیاد و سطح فرورفته است تا در هنگام بازی براحتی بدون دیدن دکمه ها با لمس بتوانند از آن استفاده نمایند.

ویژگی دیگر کیبوردهای گیمینگ استفاده ی همزمان چندین دکمه از کیبورد است که این قابلیت برای کیبوردهای معمولی وجود ندارد و یا یک یا چند دکمه محدود است.

نور پردازی نیز در بیشتر کیبوردهای گیمینگ وجود دارد چرا که با این نورپردازی ظاهری زیبا و جذاب به کیبورد می دهد و بازی را برای گیمرها جذاب تر خواهد نمود.
 

در بالا تلاش شد خلاصه ای از تفاوت دو نوع کیبورد بیان شود تا به معرفی بهتر این محصول کمک کند.

کیبورد TK 8021L جزو کیبوردهای معمولی است و دارای یک برد برای همه ی دکمه ها می باشد. اما با تفاوت هایی که در ظاهر آن ایجاد کردند توانسته اند تا حدی امکانات کیبوردهای گیمینگ را برای آن ایجاد نمایند. تفاوت قیمت یک کیبورد گیمینگ با کیبورد معمولی قابل ملاحظه است به همین علت کسی که می خواهد هر از چند گاهی بازی کند و به صورت حرفه ای و مداوم بازی نمی کند شاید به صرفه تر باشد که از این کیبورد طرح گیمینگ استفاده نماید.

 

کیبورد TK 8021L با داشتن دکمه های فرورفته و برجسته و جابه جایی زیاد کار با این کیبورد را برای گیمر آسانتر نموده است.

از آن جا که در بازی احتمال افتادن کیبورد از بلندی وجود دارد بدنه ی این کیبورد به صورت فلزی نیز طراحی شده است تا از این آسیب احتمالی جلوگیری شود.

کیبورد TK 8021L دارای نورپردازی زیبایی نیز می باشد که برای زمانهایی که می خواهید بازی کنید می توانید با دکمه ای آن را فعال نمایید و در زمانهایی که نیاز به کیبورد ندارید و یا کارهای همچون تایپ می خواهید انجام دهید که نورهای رنگی چشم شما را خسته خواهد کرد می توانید آن را خاموش کنید و به صورت معمولی از آن استفاده نمایید.


 

این کیبورد با سیم از طریق کابل usb  به کامپیوتر شما متصل میشود و با طول کابل 1.8 متری که دارد دیگر نگران کشیده شدن کابل آن نخواهید بود.  TK 8021L  از نظر ابعاد 22x4.2x47 سانتی متر است و نسبت که کیبوردهای گیمینگ سبک تر، 560 گرم، می باشد که تمام دکمه های استاندارد کیبورد در آن استفاده شده است و دارای 104 عدد دکمه می باشد.