چگونه با اتو به موها آسیب نرسانیم؟
1399/59/27


ما در این مقاله به نحوه ی استفاده ی صحیح از اتوی مو و نکاتی که باید رعایت کنید تا به مو کمترین آسیب وارد گردد، می پردازیم.

 

برای اتو کشی مو و دریافت بهترین نتیجه از اتو کشی مو باید مو کاملا تمیز و بی چربی باشد. پس قبل از اتو کشی باید موها را کاملا شسته و حتما از نرم کننده استفاده کنید تا با لایه ای که ایجاد می شود کمتر به موها آسیب وارد گردد.

بعد از شستشوی موها می توانید از سشوار جهت خشک کردن استفاده نمایید و یا اگر زمان کافی را دارید اجازه دهید موهایتان خشک شود و بعد از اتو استفاده کنید. در این مرحله باید از سرم و یا اسپری هایی که در برابر حرارت از مو محافظت می کنند و یا روغن آرگان استفاده نمایید. این اسپری ها بسیار به مو کمک می کند تا در برابر حرارت آسیب نبیند.

 

تنظیم مناسب درجه حرارت یک اتوی مو می تواند در سالم ماندن مو کمک کند .

برای موهای نازک :  کمترین تنظیم دمایی

برای موهای متوسط : محدوده 150-170 درجه سانتیگراد

برای موهای ضخیم : 180-210 درجه سانتیگراد

البته زمانی که از اسپری و یا سرم مقاوم در برابر حرارت استفاده نمائید می توانید اتو را با دمای  کمی بیشتراستفاده کنید و به مو ها آسیب نرسد.

استفاده از اتو موهایی از جنس سرامیک به شما کمک می کند تا دما هم به صورت یکنواخت به موهایتان منتقل گردد و هم به علت داشتن حالت ایونیک موهایتان کمتر آسیب ببیند و براقیت خود را حفظ کند.

شانه زدن دوباره مو و دسته بندی آن برای آنکه بتوانید به درستی دسته های مناسب از مو برداشته و اتو کنید. حجمی که برای اتوکشی مو برداشته می شود در بهتر اتو کشیدن تاثیر گذار است. اگر موهای ضخیمی دارید باید دسته های نازکتری از مو بردارید و اتو بکشید تا موثر باشد. اگربا داشتن موی ضخیم دسته کلفتری بردارید روی موها اتو شده و موهای زیرین حرارت نمی بیند و اگر بخواهید چندین بار اتو کشی کنید تا موهای زیرین صاف شود موهای رویی آسیب خواهد دید.

اگر موهای نازکی دارید دسته ی موها را کمی بیشتر باید بردارید.

اتوی مو را باید از نزدیک ریشه مو آغاز کنید و به سمت انتهای مو پیش روید. در این هنگام نیز نباید اتو به ریشه ی مو بسیار نزدیک شود تا به ریشه آسیب وارد نگردد.

اگر دمای و حجم موی مناسب را برای اتو کشی انتخاب کرده باشید با یک یا دوبار اتو براحتی موهای شما صاف خواهد شد و نیاز به بیشتر اتو کشیدن مو نخواهد بود.

دقت کنید که در هنگام اتو زدن نباید در یک جا متوقف شوید و اتو را در آن قسمت نگه دارید در چنین شرایط آن نقطه از مو ممکن است بسوزد.

اگر در زمان اتو کشیدن بخارهایی از بین موهای شما دیده شد، اگر موهایتان مرطوب است نگران نباشید به خاطر خشک شدن موهایتان است ولی اگر موهایتان کاملا خشک است و اسپری نیز استفاده نکردید دمای اتو را سریعتر کاهش دهید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید.

برای آنکه نتیجه بهتری در حین اتو کشی بگیرید می توانید با یک شانه باریک با دندانه های ریز، آن دسته از مو را که می خواهید اتو بکشید ابتدا با شانه صاف کنید و سپس اتو بکشید تا سریعتر صاف گردد.

در انتها نیز بعد از اتمام اتو کشی با روغن زیتون، روغن نارگیل و... موها را کمی چرب کنید تا مو رطوبت و براقیت خود را حفظ کند.

امید است نکاتی که گفته شد در سالم ماندن در عین حال زیباسازی بیشترموهای شما موثر واقع گردد.

 

 

 

مطالب مرتبط