قندان های مسی
1399/18/08

چای که سالهاست در  دورهمی ها و میهمانی، در شادی و غم، در مسافرت و در خانه، در محل کار و در حال استراحت  ما ایرانیان همواره حضور دارد و به تبع آن قندان نیز جزو لازم همه ی این محافل است.

قندان مسی که از مزیت های عمده آن می توان به نشکن و زیبایی و رنگ خاص آن اشاره کرد در همه جا می توان از آن استفاده نمود. امروزه که مردم ایران دوباره به محصولات مسی علاقه مند شده اند مدل های متنوعی از قندان ها در بازار موجود است تا سلایق اکثر مردم را بتواند تامین کند. در این مقاله به معرفی یک سری از قندان های مسی که به صورت میوه های مختلف طراحی شده اند می پردازیم و نیز چند نمونه ای دیگر از قندان های پایه بلند و کوتاه. البته چون نوع محصولات بالاست فقط تعداد معدودی را می توانیم معرفی کنیم .

قندان انار

قندان انارمی تواند جلوه زیبا و در عین حال سنتی به سرویس چایی و پذیرایی شما بدهد و علاوه بر آن از خواص ضد باکتریایی مس نیز استفاده نمایید.

این مدل قندان به نام طرح انار شناخته شده و البته دلیل آن، ساختار ظاهری کاملا شبیه به اناری آن است . قندان، در دار بوده و دارای ابعاد مختلفی است و در سه سایز تولید می شود. در ظاهر کار، چکش کاری انجام شده تا ظاهر شکیل تری داشته یاشد. در داخل نیز دارای لعاب کاری یا همان سفید کاری است تا محصول کاملی به دست شما برسد.

قندان سیب

این قندان نیز در سه سایز تولید می گردد و در ایام سرد سال کنار میوه های پاییزی می تواند شیرینی پذیرایی را به کام میهمانان بیشتر کند. سطح قندان سیب نیز چکش کاری گشته تا جلوه ی زیباتری به کار ببخشد و نیز داخل آن با قلع سفید کاری شده است تا خیالتان بابت ورود بیش از اندازه مس به بدن راحت باشد.بر روی درب این قندان با فلز برنج به شاخه و برگی قرار داده اند که زیبایی بیشتری از ترکیب مس و برنج به مخاطب بدهد.

 

قندان سیب طرح دار

این قندان های زیبا که خطوط و نگاره های زیبایی با سیاه قلم بر روی آن خودنمایی می کند تا همزمان سنت و زیبایی را در یک نگاه به مخاطب به نمایش گذارد. این قندان های زیبا که دارای سه سایز بزرگ (10 سانتی متر)،متوسط(9 سانتی متر) و کوچک(8 سانتیمتر) هستند می تواند زیبنده یک میزبانی رسمی و دورهمی های خانوادگی شود.

قندان گلابی

این قندان نیز که به صورت یکی از میوه های تابستانی طراحی شده است در سه سایز به قطر های 8،9 و 10موجود است تا این قندان هم به عنوان ست تابستانه، زیبایی و جلوه گری خود را در کنار میوه های طبیعی داشته باشد.

قندان گنبدی

قندان گنبدی مسی شیرین و سنتی در کنار محصولات دیگر مسی می تواند بسیار چشم نواز باشد. درب این قندان مشابه خانه ها و بناهای کنبدی شکل می باشد ، وجه تسمیه نام این قندان نیز به همین علت است. این محصول با دو تنوع در بازار موجود است یکی قندان گنبدی بدون پایه است و دیگر قندان گنبدی پایه دار

قطر دهانه قندان گنبدی پایه دار 10 سانتی متر، ارتفاع 22 سانتی متر  و وزن ان 280 گرم می باشد و نیز قطر دهانه قندان گنبدی بدون پایه 7 سانتی متر و ارتفاع 13 سانتی متر با وزن 165 گرم می باشد.

البته این قندان ها شکلات خوری نیز دارد که می توانید در کنار قندان شکلات نیز استفاده گردد.

       

قندان لاله پایه دار

این قندان زیبا که به شکل گل لاله می باشد نیز با ظرافت و سلیقه ی ویژه ای طراحی شده است تا در عصرانه ها بعد از خستگی کارهای روزانه بتواند با زیبایی و شیرینی قندان و چای قند پهلوی کنار خود خستگی را از تن میزبان خود بزداید.ان قندان نیز در دو سایز به قطر های 10 و 9 سانتی متری در بازار موجود است.