ست قابلمه مسی سرویسی برای جهیزیه
1399/06/10

مس به دلیل خاصیت شکل‌پذیری و چکش‌خوار بودن از قدیم برای ساخت ظروف استفاده می شده است. حرارت در ظروف مسی به خوبی پخش می‌شود و این موضوع باعث خوشمزه‌تر شدن و به اصطلاح جا افتادن غذا می‌شود. البته نظرهای مخالف هم در مورد فواید این ظروف وجود دارد. شاید بهتر باشد از این ظروف برای پخت همه‌ی وعده‌های غذایی استفاده نکنیم و استفاده از آن را به چند بار در هفته محدود کنیم. البته برای اینکه در هنگام پخت غذا مقدار زیاد مس وارد غذا نشود، در این قابلمه ها و ماهیتابه ها ی مسی را با استفاده از قلع، سفیدکاری کرده‌اند. همچنین در این ظرف‌ها تا حد امکان نباید غذاهای اسیدی یا ترش پخت. چون باعث از بین رفتن پوشش قلع آن می‌شود و همچنین هرگاه قلع آن از بین رفت و سطح مسی آن بر اثر خراش و آسیب دیدگی نمایان شد حتما باید آن را قلع کاری مجدد کنید.

این ست قابلمه که برای جهیزیه بسیار مناسب است از قابلمه های مسی با نام  تیانچه که قبلا در مقاله ای با عنوان " انواع قابلمه های مسی زنجان" انواع قابلمه ها را معرفی کردیم تشکیل شده است .

ابعاد این تیانچه های بدین شرح است که

تیانچه ی مخصوص سه نفر با قطر 18 ساتیمتر

تیانچه ی مخصوص 5 نفر با قطر 20 سانتی متر

تیانچه مخصوص 7 نفر با قطر 22 سانتی متر

 


 ابعاد این قابلمه ها برای یک تازه عروس که در اوایل زندگی مهمانها با تعداد افراد کمتری به دیدارشان می روند بسیار مناسب است. و می تواند این ست زیبای با کیفیت بالای مسی را که قیمت مناسبی هم نسبت به سایر قابلمه های با کیفیت در بازار دارد در کنار سایر لوازم آشپزخانه مسی تهیه نماید و از فواید این مس در غذای خود بهره ببرد.

البته براحتی می توان از این قابلمه ها سالیان سال استفاده نماید بی انکه کنترین ضرری برایشان داشته باشد به دو شرط ، یکی آنکه در هنگام طبخ غذا و خورشت هایی که رب و مواد ترش دارند مانند آبلیمو آن را در مرحله ی آخر به غذا بیافزایند تا مدت زمان زیادی در ظرف نجوشد و نیز آن را به موقع قلع کاری مجدد نمایید تا مس اضافه وارد بدن شما نگردد.همچنین برای شستشوی این ظروف بهتر است آن‌ها را با دست بشوییم و از قرار دادن آن در ماشین ظرف‌شویی خودداری کنیم.

اگر علاقه مند به تهیه این ست قابلمه هستید می توانید آن را در سایت توت کالا سفارش و سالم و در اسرع وقت توسط پست با یک بسته بندی مطمئن آن را تحویل بگیرید.