شیرینی خوری دست ساز ستاد حبیبی
1399/22/17

استاد حبیبی از جمله مسگران معروف استان زنجان است که برخی محصولات مسی نظیر آجیل خوری، میوه خوری و شیرینی خوری و... را به صورت دست ساز با بالاترین کیفیت ممکن تولید و به بازار عرضه می کند و یکی از برندهای پرطرفدار محصولات مسی در زنجان است.

استاد جواد حبیبی در سال 1342 در زنجان بدنیا آمد. ایشان از سال 1359 به یادگیری حرفه ی مسگری روی آورده است. با رکود این حرفه در دهه های 60 و 70 در کشور، ایشان مدتی ترک شغل نموده ولی با توجه به علاقه ای که به این هنر- صنعت داشتند با رونق دوباره مس و مسگری در زنجان، ایشان نیز با نمونه سازی ظروف قدیمی و ایجاد خلاقیت و نوآوری در ساخت آن، مجدد به این حرفه بازگشتند.

دست ساخته های این هنرمند شامل: ظرف آجیل خوری پایه دار در 5 سایز، ظرف شیرینی خوری پایه دار در 5 سایز، ظرف میوه خوری پایه دار بزرگ، قندان، دیزی مسی، و ...

استاد حبیبی در سال 1392 موفق به کسب «نشان ملی مرغوبیت اثر» شده اند.

این شیرینی خوری نیز ساخته ی دست این هنرمند ارجمند زنجانی می باشد که در سه سایز تولید نموده است.

شیرینی خوری استاد حبیبی از مس با ورق بسیار ضخیم و چکش کاری دستی زیبا ساخته شده است که هر شخصی که حتی از مس و صنعت مسگری هم  سر رشته نداشته باشد با دیدن این محصول از کیفیت بالای آن به شوق می آید.

این محصول در قطر های 23، 28,32 سانتی متری هم تولید شده است تا برای میهمانی با جمعیت کم و زیاد کاربرد داشته باشد و در سایت توت کالا به صورت اینترنتی به فروش می رسد.

این شیرینی خوری زیبا در میهمانی ها کام میهمانان را شیرین تر خواهد نمودچراکه با تلفیق زیبایی که استاد حبیبی از گذشته و حال در کارها دارد شیرینی خاطرات گذشته با شیرینی های امروز کانشان را شیرین خواهد نمود.