مس بخوریم؟
1400/14/29

مس بخوریم!

در گذشته مردم برای پخت غذا از ظروف مسی استفاده میکردند .نبود ابزار لازم برای پخت و پز و استفاده از ابزار مقاوم در برابر حرارت از دلایل پیدایش و استفاده از فلز در زندگی روزمره انسان ها شد.از جمله ابزار همیشه همراه برای آشپزی در اشپزخانه میتوان به قابلمه و طوف مسی و وسایلی از قبیل کفتگیر مسی لیوان مسی و قابلمه مسی اشاره کرد. کفگیر آهنی نیز همیشه در آشپزخانه ها وجود داشت که هنگام طبخ غذا داخل قابله قرار داده میشد.در آن زمان ها علت استفاده از این کفگیر و فواید آن ناشناخته بود و فقط برای آنکه میراثی از گذشتگان بود از آن استفاده میشد.در گذشته دور استفاده از این ظروف کم خونی هایی که امروزه مردم درگیر آن هستند وجود نداشت چرا که ظروف مسی با تولید یون از فقر آن در بدن جلوگیری میکردو همین کمبود یون باعث بروز انواع بیماری و مشکلات جدی برای مردم شد.

و برای همین مردم امروزه به استفاده از ظروف مسی برای پخت و پز روی اورده اند زیرا از خواص ان برای بدن و فواید استفاده از ظروف مسی اصل زنجان برای پخت و پز اگاه شده اند. کمبود یون مس باعث کسالت و خواب آلودگی میشود. طبخ غذا در ظروف مسی باعث از بین رفتن این حالات می شود و برای جبران کمبود یون مسی پزشکان توصیه می کنند یک دست بند مسی به دست داشته باشید.یکی از علت های بروز بیماری آلزیمر را رسوب یون های آلومینیوم در مغز عنوان می کنند...

امروزه میدانیم پختن غذا در این ظروف سبب تامین میزان لازم یون مس بدن  برا کنترل اسید لاکتیک و کورتیزول است که این میزان شش میلیارد یون میباشد.بدن انسان به همین میزان یون مس نیز نیاز دارد که استفاده از ظروف مسی سبب تامین آن میشود اما سوالی که مطرح میشود این است که ایا پخت و پز و خوردن غذا در ظروف مسی یون مورد نیاز بدن را تامین میکند و ایا بدن ما چه مقدار به مس نیاز دارددر ادامه به پاسخ این سوالات پی میبریم

 

نقش مهم و حیاتی مس در بدن

 

در واقع مس یک نوع از انواع مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی بدن است. بدن ما از مس مورد نیاز خود برای امور مختلفی بهره می برد؛ یکی از مهمترین موارد استفاده مس در بدن، کمک به جذب کلسیم مورد نیاز استخوان ها و مفاصل است. اما فقط همین نیست. این فلز آچار فرانسه ژانگولر بازی های زیادی در بدنمان انجام می دهد. سلول های بدن از مس برای کمک به تولید انرژی مورد نیاز بدن نیز استفاده می کنند. همچنین ترکیب شدن مس با فلز روی در بدن باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری ها و حملات واگیردار می شود. البته این وضعیت تا زمانی خوب است که مقدار محدود و مشخصی از این فلز در بدن وجود داشته باشد. بنابراین نیازی نیست که مشغول رنده کردن مس در غذا و سالاد شویم تا مبادا استخوان هایمان ترکی بردارند یا سرما بخوریم. البته خوردن آب در ظروف مسی توصیه می شود.

 

آیا پختن غذا در ظروف مسی ضرر دارد؟

ظروف غذا در خوش طعم و خوشمزه شدن غذا بسیار اهمیت دارد و یکی از مهمترین و موثرترین عوامل موفقیت در آشپزی است. ظروف مسی از قدیم الایام تا کنون برای پخت غذا کاربرد داشته است . امروزه نیز استفاده از این ظروف به علت خواص متعددی که دارد رواج پیدا کرده است

علت خوشمزه شدن و خوب جا افتادن غذا در ظروف مسی این است که حرارت در ظروف مسی بیش از سایر ظروف فلزی نگهداری و به طور یکنواخت توزیع می شود. پخت غذا در این ظروف می تواند کم خونی را کم کند زیرا مس از عناصر لازم برای فرآیند خونسازی است.

در دهه پیش مردم کشور ما برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه های مسی استفاده می کردند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می گرفت و باعث رفع کم خونی می گشت.

ویژگی های فلز مس و رسانایی بسیار زیاد آن است که باعث می شود غذا در ظرف مسی خیلی سریعتر بپزد و انواع خورش ها در این ظروف بهتر جا بیافتد ، همینطور سرخ کردن غذاها در ظرف مسی باعث تردتر شدن آن ها می شود .