داغترین خبر ها در فروشگاه اینترنتی توت کالا

برگزاری نخستین دوره آموزش مقدماتی ملیله در زنجان

شنبه, 24 خرداد 1399

تهیه کننده :


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از برگزاری اولین دوره آموزشی مقدماتی ملیله کاری درسال جاری خبر داد.

امیرارجمند با اعلام این خبر گفت: ملیله سازی در زنجان دارای قدمت بالایی بوده است و این دوره شامل آموزش های اصول مقدماتی ملیله است.

ارجمند افزود: این دوره آموزشی شامل 160 ساعت آموزش تئوری و عملی خواهد بود و ثبت نام این دوره از خرداد ماه آغاز و در گروههای 10 نفره  به صورت غیر مختلط، برای اولین بار در خانه ملیله زنجان برگزار خواهد شد.

او یادآور شد: حداقل سن متقاضیان شرکت کننده 18 سال است و برای افرادی که موفق به کسب امتیاز مورد نظر در آزمون تئوری و عملی پایان دوره شوند گواهی مهارت صنایع دستی صادر خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان خاطر نشان کرد: متقاضیان برای شرکت در این دوره ها باید به اداره معاونت میراث صنایع دستی زنجان واقع در خیابان کشاورز مراجعه نمایند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33033325 تماس حاصل کنند.

لازم به ذکر است شهر زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی شورای جهانی صنایع دستی به ثبت رسیده است که هم اکنون بیش از ۵۰ کارگاه و حدود ۲۳۰ هنرمند در رشته ملیله کاری در زنجان فعالیت دارند.

منبع: سایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان


برچسب ها

آموزش مقدماتی ملیله زنجان آموزش تئوری و عملی خانه ملیله گواهی مهارت صنایع دستی شهر جهانی ملیله ملیله کاری آموزش ملیله آموزش ملیله کاری مس مس زنجان قیمت ظروف مسی توت توت کالا