داغترین خبر ها در فروشگاه اینترنتی توت کالا

آغاز به کار جشنواره استانی دستور پخت غذا در زنجان

دوشنبه, 26 خرداد 1399

تهیه کننده :


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: جشنواره استانی دستور پخت غذا در زنجان  از 24 خرداد ماه آغازو تا 24 شهریور ادامه می یابد.

امیر ارجمند با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره دستور پخت غذا در زنجان  یک رویداد مهم گردشگری که سبب معرفی توانمندی‌ها و زمینه جذب گردشگران به استان را فراهم می‌کند ، افزود: این جشنواره فرصتی است برای آشنایی با انواع خوراکی‌ها و غذاهای ایرانی که توسط آشپزهای حرفه‌ای و کدبانوهایی که هنر آشپزی ویژه‌ای دارند، تهیه می‌شود.

وی بیان داشت: در این جشنواره شرکت کنندگان از دستور پخت غذا، مواد تشکیل دهنده، خواص و فصل مناسب طبخ غذا عکس و فیلم تهیه نمایند و به حوزه بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری اداره کل ارسال کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان با بیان اینکه ،اعلام نتایج 6 مهر همزمان با روز جهانی جهانگردی و به همراه اهداء جوایز و تندیس به نفرات برترخواهد بود و بخش گردشگری این استان را رونق می‌‌بخشد، گفت:متخصصین و صاحب نظران آشپزی در سطح استانی، این جشنواره را داوری خواهند نمود و مطالب و تصاویر ارسال شده توسط شرکت کنندگان با قید نام شرکت کنندگان در کتاب دستور پخت منتشر خواهد شد.

ارجمند ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف و به ویژه جشنواره‌های غذا برای جذب گردشگر، به رقابتی پر تکرار در سرتاسر دنیا بدل شده و غذا در کنار اقامت و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بنیان سفر را می‌سازد و قطعا لذت امتحان یک طعم جدید می‌تواند یکی از ماندگارترین خاطرات یک سفر باشد.

منبع: سایت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان

 


برچسب ها

آغاز به کار جشنواره استانی دستور پخت غذا زنجان رویداد مهم گردشگری معرفی توانمندی جذب گردشگران آشنایی خوراکی‌ غذاهای ایرانی آشپزهای حرفه‌ای مواد تشکیل دهنده خواص عکس فیلم بازاریابی جوایز تندیس کتاب دستور پخت