داغترین خبر ها در فروشگاه اینترنتی توت کالا

تفاوت ظروف دست ساز و ماشینی

یکشنبه, 28 اردیبهشت 1399

تهیه کننده :


کلیه ظروف مسی از لحاظ ساخت شامل سه دسته ماشینی، نیمه چکش کاری و دست ساز می شود .

 تمام مراحل ساخت ظروف ماشینی از خم کاری گرفته تا پرس کاری توسط دستگاه انجام شده و از نظر ظاهری هم خطوطی موازی روی بدنه داشته و قیمت کمتری دارند اما ظروف نیمه چکش کاری پس از خم شدن توسط دستگاه خم کاری توسط مسگرها چکش کاری شده روی بدنه ظروف جای تعدادی چکش کاری دیده شده و قیمت شان از ظروف ماشینی بالاتر است ولی ظروف کاملا دست ساز تمام مراحل ساختشان با دست انجام شده و روی بدنه آنها جای چکش کاری به وفور دیده شده؛ همچنین لحیم کاری های برنج نیز در کناره ای این ظروف دیده می شود و قیمت شان از همه گران تر است.

 لازم به ذکر است که ظروف مسی هر چه قدر چکش کاری بیشتری داشته باشند ، بهتر یون آزاد می کنند. همچنین ظروف دست ساز دارای وزنی مناسب و به اندازه کافی سنگین است که به نشستن ایمن بر روی شعله اجاق کمک می کند ، به همین دلیل موقع خرید ظروف مسی ظروفی را خرید کنید که چکش کاری بیشتری داشته باشد و یا اینکه کاملا دست ساز باشد تا علاوه بر اینکه از خواص آن استفاده کنید از یک اثر هنری فوق العاده زیبا بهره مند شوید .


برچسب ها

تفاوت ظروف دست ساز ظروف ماشینی نیمه چکش کاری لحیم کاری قیمت یون اثر هنری قیمت ظروف مسی مس زنجان گلدان مسی قیمت مس توت توت کالا