داغترین خبر ها در فروشگاه اینترنتی توت کالا

نحوه تمیز کردن ظروف مسی در خانه

ﺳﻪشنبه, 23 اردیبهشت 1399

تهیه کننده :


قسمت بیرونی ظرف

روش اول : به مقدار یک فنجان آبلیمو داخل یک ظرف ریخته و با پودر رخت شویی یک محلول بسازید و سپس با یک اسفنج یا پارچه نرم محلول را روی بدنه ظروف مسی بکشید تا لکه های سیاه آن از بین برود.

روش دوم : سس گوجه فرنگی را به صورت لایه نازکی بر روی ظرف بمالید و اجازه دهید تا چند دقیقه سس گوجه بر روی ظرف بماند ، سپس با نیروی بیشتر ظرف را با یک دستمال بمالید و ظرف را بشویید تا درخشان بودن مس نمایان شود .

روش سوم : با استفاده از جلا سنج سطح ظرف را به صورت یک لایه نازک بپوشانید و پس از 5 الی 10 دقیقه با یک پارچه نرم جلاسنج را از سطح ظرف پاک کنید  و سپس با استفاده از یک پارچه زبر سطح ظرف را خوب تمیز کنید تا دوباره مثل روز اول درخشان شود .

قسمت داخلی ظرف ( قلع داخلی )

در سطح داخلی ظروف مسی به دلیل وجود قلع ، پس از استفاده از آن مخصوصا طبخ غذا های ترش و کُلُری که مخلوط آب آشامیدنی است ، لکه های سیاه رنگی نمایان می شود که این به دلیل خاصیت ویژه فلز قلع و کلر آب بوده و جای هیچگونه نگرانی برای سلامتی مصرف کننده نیست .

حتی شما می توانید جهت از بین بردن و تمیز کردن نسبی این لکه ها سطح داخلی را با خاکستر و پودر ظرف شویی توسط اسکاج نرم بشویید و از کشیدن هرگونه سیم ظرف شویی جدا خودداری شود .

در صورت ظاهر شدن قرمزی مس بر سطح داخلی ظروف، پخت هرگونه شیرینی و حتی برنج بلا مانع است و تنها از پخت غذا های ترش خودداری کنید و یا اینکه نسبت به قلع اندود کردن ظروف اقدام نمایید .

 


برچسب ها

ظروف مسی تمیزکردن خانه داری قلع داخلی بیرونی آبلیمو گوجه رنگی جلاسنج قرمزی مس قیمت مس قیمت ظروف مسی مس زنجان تمیز کردن مس چگونه مس را تمیز کنیم تمیز کاری مس