داغترین خبر ها در فروشگاه اینترنتی توت کالا

نقش مهم اسباب بازی در زندگی و آینده کودک

پنجشنبه, 25 اردیبهشت 1399

تهیه کننده :


بازی و اسباب‌بازی کودک را برای نقش واقعی‌اش در زندگی آینده آماده می‌کند.

متخصصان علوم رفتاری معتقدند که اسباب‌بازی باید باعث فکر کردن و رشد تخیل کودک شود یا او را با مفاهیم مختلفی مانند رنگ‌ها، اشکال و ... آشنا سازد و از همه مهم‌تر اسباب‌بازی باید متناسب با سن کودک انتخاب شود.

اگر بازی کردن با اسباب‌بازی برای کودک سخت باشد، او را خسته کرده و باعث کاهش اعتماد به نفس در او می‌شود و از طرفی اگر بسیار ساده باشد، نمی‌تواند باعث فکر کردن کودک شود؛ بنابراین انتخاب اسباب‌بازی مناسب برای کودکان بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

 ممکن است والدین نسبت به بعضی از اسباب‌بازی‌ها نظر مساعد داشته باشند، اما آن اسباب‌بازی برای کودک جذاب نباشد.

بسیار مهم است که والدین در خرید اسباب‌بازی کودکان دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهند و با هدف خرید کنند.

به عنوان مثال؛ اسباب‌بازی‌هایی خریداری شوند که به تقویت قدرت تمرکز، فکری، توجه، خلاقیت و مهارت‌های حرکتی کودکان کمک کند.

دقت کنید: دوره کودکی از مهم‌ترین دوران یادگیری می‌باشد و اسباب‌بازی مناسب می‌تواند خلاقیت آن‌ها را توسعه و امکان تجربه زندگی را برای او مهیا سازد.

ژان پیاژه روان‌شناس، کودک‌شناس و فیلسوف فرانسوی معتقد که در گزینش اسباب‌بازی برای کودک باید بسیار دقت کرد، زیرا اسباب‌بازی‌ها در شکل دادن به تمایلات عاطفی و روانی کودکان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی توت کالا تلاش کرده  با ارائه اسباب بازی های متنوع ، دوران کودکی فرزند شما را خاطره انگیز کرده و او را برای نقش های واقعی در آینده آماده کند.


برچسب ها

اسباب بازی آینده زندگی رشد تخیل کودک اعتماد به نفس ژان پیاژه تمایلات عاطفی و روانی توت توت کالا رشد کودک اعتماد به نفس کودکان اسباب بازی کودک کودک کودک درون آینده آینده کودک